وبلاگ

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چند دی تریدر زن وجود دارد؟ آیا می‌دانستید…
دی تریدرها
فهرست مطالب
اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

15 حقیقت جالب در مورد دی تریدرها

زمان مطالعه: 7 دقیقه

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چند دی تریدر زن وجود دارد؟ آیا می‌دانستید که آسیا خانه بیشترین معامله‌گران آنلاین است؟ در این مقاله می‌توانید 15 حقیقت جالب در مورد دی تریدرها را بخوانید. با حامی آکادمی همراه باشید.

 

اصلی‌ترین مشکل سرمایه‌گذار – حتی بدترین دشمن او – احتمالا خود اوست.

بنجامین گراهام | Benjamin Graham

 

15 حقیقت جالب در مورد دی تریدرها

حقایق دی تریدرها

شماره 15. دی تریدرهای موفق به طور مداوم معاملات سودآور دارند

جای تعجب نیست که دی تریدرهای موفق به طور مداوم به نتایج عالی دست می‌یابند. این نشان می‌دهد که معامله در بازارها چیزی بیش از یک بازی شانسی است. اگر اصول اولیه را به درستی بیاموزید و به یک برنامه ژورنال معاملاتی خوب پایبند باشید، احتمالاً در آینده معاملات سودآور خواهید داشت.

با این وجود، تنها درصد کمی از دی تریدرها به نتایج ثابتی در بازار دست می‌یابند. برای دست یابی به نتایج مثبت در معاملاتتان باید ساعت‌ها و ماه‌ها تحلیل و تجربه به دست آورید.

شماره 14. نزدیک به 40 درصد از دی تریدرهای تازه وارد، ظرف یک ماه از معاملات دست می‌کشند.

این معامله گران متوجه می‌شوند که معامله‌گر خوبی نیستند، یا به دلیل معامله بیش از حد و مدیریت ریسک ضعیف، حساب خود را به باد می‌دهند.

پس از دو سال، حدود 80 درصد از دی تریدرها، ترید کردن را ترک می‌کنند. دو سال زمان کافی برای یادگیری نحوه تجارت و تبدیل شدن به یک معامله گر موفق است، بنابراین 20 درصدی که باقی مانده‌اند احتمالاً اشتیاق به تجارت، نظم و انضباط و صبر از خود نشان داده‌اند. پس از سه سال، تنها 13 درصد از دی تریدرها فعال هستند. این به این معنی است که فقط کسانی در این تجارت موفق هستند که نظم، انضباط و صبر داشته باشند. در کنار تمام این موارد آموزش صحیح نیز بسیار مهم است.

شماره 13. از هر هفت دی تریدر یک نفر زن است

دی تریدر زن

بر اساس گزارش Modern Trader، حدود 13.9 میلیون معامله‌گر آنلاین در سال 2017 وجود داشت. این گزارش همچنین نشان داد که تعداد معامله‌گران زن دائماً در حال افزایش است. در طول یک سال، تعداد دی تریدرهای زن از 1 در 10 به 1 در 7 افزایش یافت. در زمان انتشار این گزارش، 2.7 میلیون معامله گر زن در سراسر جهان وجود داشت.

#12. دی تریدرها حدود 12 درصد از کل حجم معاملات را تشکیل می‌دهند

در دنیای وسیع معامله‌گران و سرمایه‌گذاران، دی تریدرهای موفق درصد نسبتاً کمی از تعداد کل شرکت‌کنندگان فعال بازار را تشکیل می‌دهند. با این حال، با توجه به سبک معاملاتی سریع آن‌ها، درصد زیادی از کل حجم معاملات روزانه را تشکیل می‌دهند. بر اساس گزارشی که در سال 2010 منتشر شد، دی تریدرهای فعال حدود 12 درصد از حجم معاملات روزانه را تشکیل می‌دهند.

شماره 11. کمتر از 5 درصد از معامله گران در یک شهر بزرگ مالی زندگی می‌کنند

معاملات آنلاین امکان دادوستد در بازارهای مالی را برای هرکسی که به اینترنت دسترسی دارد، فراهم کرده است.

امروزه تنها 5 درصد از کل معامله گران آنلاین در یک شهر بزرگ مالی مانند نیویورک، لندن، توکیو یا سنگاپور زندگی می‌کنند. 95 درصد باقی مانده از معامله گران از سراسر جهان آمده‌اند و حدود 50 درصد از کل معامله گران در آسیا زندگی می‌کنند. اروپا در رتبه دوم و آفریقا در رتبه سوم قرار دارند.

شماره 10. قماربازها نسبت به غیر قماربازان ضعیف‌تر عمل می‌کنند

برخی افراد به اشتباه معاملات بازارهای مالی را با قمار مقایسه می‌کنند. حقیقت این است که معامله گران موفق تنها به شانس متکی نیستند. البته، در هر معامله مقدار مشخصی شانس لازم است، اما معامله گرانی که به طور مداوم سودآور هستند، بیشتر به ابزار معاملاتی، تجزیه‌وتحلیل روزانه و کنترل ریسک خود متکی هستند.

بنابراین، جای تعجب نیست که معامله‌گرانی که از دیدگاه قمار به بازار نزدیک می‌شوند، عملکرد بسیار ضعیف‌تری نسبت به معامله‌گران منضبط و با تجربه دارند. بازارهای مالی شخصیت‌هایی را که به دنبال هیجان هستند، به خود جذب می‌کنند. اما این تمام بازار نیست. فرصت‌های زیادی برای خود تخریبی در بازارها وجود دارد. بنابراین بدون تجربه و آموزش، احتمال شکست بسیار بالاست.

شماره 9. دی تریدرها زمانی فعال‌تر هستند که آخرین معاملات آن‌ها سود ده بوده است.

دی تریدرها سود ده

یک دی تریدر به طور معمول تمایل دارد که در بازارها فعال‌تر باشد. بنابراین بدیهی است که معامله گر بعد از انجام یک معامله سود ده، فعالیتش را بیشتر می‌کند. این یک رفتار طبیعی انسان است، زیرا مغز ما به گونه‌ای طراحی شده است که جدیدترین تجربیات ما را به آینده تعمیم دهد. متأسفانه، بازارها همیشه با قوانین عادی بازی نمی‌کنند. معمولاً پس از یک دوره سود، زمانی که معامله‌گران احساس شکست‌ناپذیری می‌کنند و متقاعد می‌شوند که بازار را به زانو درآورده اند، در آن زمان بیشترین ضرر برای آن‌ها رخ می‌دهد.

شماره 8. بیشترین دی تریدرها در اروپا، در بریتانیا هستند

بریتانیا خانه بیشترین معامله گران آنلاین در اروپا است. در سال 2017، حدود 730000 معامله‌گر در بریتانیا وجود داشت که تقریباً دو برابر بیشتر از هر کشور دیگری است. بریتانیا همچنین از نظر تعداد معامله گران فعال، پنجمین کشور اروپایی با سریع‌ترین رشد بوده است. اگرچه لندن میزبان بیشترین معامله گران آنلاین در بریتانیا است، اکثر معامله گران (حدود 75٪) در خارج از لندن زندگی و کار می‌کنند.

شماره 7. معامله گران بین 25 تا 34 سال حدود 58 درصد از کل معامله گران آنلاین را تشکیل می‌دهند.

بازارهای مالی در چند سال اخیر به تدریج در حال رشد بوده است. طبق گزارش The Modern Trader، معامله گران بین 25 تا 34 سال حدود 58 درصد از کل معامله گران آنلاین را تشکیل می‌دهند. دلایل زیادی برای این آمار وجود دارد. یکی از مهم‌ترین دلایل، موانع ورود کمتر برای باز کردن حساب و معامله‌گری است.

با افزایش تعداد کارگزاران خرده‌فروشی و تخفیف‌های متنوع، تقریباً هرکسی می‌تواند حساب باز کرده و معامله‌گری را آغاز کند. علاوه بر این، بسیاری از کارگزاران پلتفرم‌های ترید گروهی و کپی تریدینگ را ارائه می‌کنند. در این پلتفرم‌ها معامله‌گران با تجربه کمتر می‌توانند سیگنال‌های معامله‌گران با تجربه و سودآورتر را دنبال کنند (یا کپی کنند). این بدان معناست که امروزه برای تبدیل شدن به یک معامله گر خرده فروشی به دانش کمتری در معاملات نیاز است.

شماره 6. میانگین درآمد یک معامله گر بریتانیایی حدود 35000 پوند در سال است

یک معامله گر معمولی در بریتانیا حدود 35000 پوند درآمد کسب می‌کند. این موضوع احتمالاً نتیجه پیوستن تاجران جوان به بازار است. حدود 39 درصد از معامله گران در گروه درآمدی بین 20000 تا 24999 پوند قرار می‌گیرند، در حالی که کمتر از 1 درصد از معامله گران فعال در بریتانیا درآمد بالای 75000 پوند دارند.

شماره 5. تعداد معامله گرانی که ارزهای دیجیتال را به ابزارهای سنتی ترجیح می‌دهند در چند سال گذشته افزایش یافته است

محبوبیت فزاینده ارزهای دیجیتال و رشد تصاعدی قیمت آن‌ها، هر روز معامله‌گران جدیدی را به خود جذب می‌کند. بسیاری از معامله‌گران، در حال حاضر فعالانه در حال معامله روزانه با ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین، اتریوم و ریپل هستند. افزایش تقاضا برای تجارت ارزهای رمزنگاری شده همچنین کارگزاران خرده فروشی را ترغیب کرد که محبوب‌ترین ارزها را در لیست دارایی های قابل معامله خود قرار دهند.

شماره 4. 90 درصد دی تریدرها،90 درصد سرمایه خود را در عرض 90 روز از دست می‌دهند

یک ضرب‌المثل رایج در جامعه تجارت آنلاین این است که 90٪ معامله گران روزانه 90٪ سرمایه خود را در 90 روز اول معامله از دست می‌دهند. متداول‌ترین اشتباه معامله گران جدید، معامله بیش از حد و نادیده گرفتن اهمیت مدیریت ریسک است که در فقدان عمومی دانش تجارت خلاصه می‌شود.

بهترین راه برای جلوگیری از ضررهای بزرگ و نابود کردن حساب خود، کنترل ریسک است. تنها درصد کمی از حساب معاملاتی خود را در هر معامله به خطر بیندازید. طوری برنامه‌ریزی و معامله کنید که معاملات سود ده بیشتر از میانگین موقعیت‌های بازنده‌تان باشد.

شماره 3. معامله گرانی که با نسبت ریسک به ریوارد مناسب معامله می‌کنند، موفق‌ترند

نسبت ریسک به ریوارد

در نکته قبل به طور خلاصه به اهمیت نسبت ریسک به ریوارد پرداختیم. نسبت ریسک به ریوارد، سود بالقوه و زیان احتمالی یک معامله را مقایسه می‌کند و آن را به صورت یک نسبت بیان می‌کند. به‌عنوان‌مثال، اگر زیان احتمالی معامله شما 100 دلار باشد (بر اساس استاپ ضرر) و سود بالقوه 300 دلار (بر اساس سود-هدف شما) باشد، نسبت ریسک به ریوارد آن معامله 1 به 3 خواهد بود. یعنی شما برای به دست آوردن 3 دلار 1 دلار ریسک می‌کنید.

گزارش ویژگی‌های معامله‌گران موفق نشان داده است که معامله‌گرانی که نسبت پاداش به ریسک حداقل 1:1 را هدف قرار می‌دهند نسبت به معامله‌گرانی که معاملات با نسبت R/R کمتر از 1 انجام می‌دهند، در بلندمدت به نتایج بهتری دست می‌یابند. هنگام انجام معامله بعدی خود این موضوع را در نظر داشته باشید.

شماره 2. معامله گران خرده فروشی در روند معاملات خوب نیستند

یک واقعیت جالب در مورد معاملات روزانه این است که معامله گران خرده فروشی معمولاً در روند معاملات خوب نیستند. اکثر معامله‌گران خرده‌فروشی در طول روندهای صعودی کوتاه می‌آیند و در طول روندهای نزولی خرید می‌کنند، زیرا اغلب بر این باورند که قیمت یا روند در طول روند بیش از حد افزایش می‌یابد.

به آمار هر کارگزاری در مورد موقعیت مشتریان خود نگاه کنید (بسیاری از کارگزاران این نمودارها را به صورت رایگان ارائه می‌دهند) و همیشه همین اتفاق را مشاهده خواهید کرد: معامله گران خرده فروشی برخلاف روند معامله می‌کنند، به امید یک تغییر در آینده.

آن‌ها همچنین یاد گرفته‌اند که «کم بخرند و بالا بفروشند». در حالی که این استراتژی زمانی که بازار در حال معامله‌ی جانبی است، کار می‌کند. این استراتژی زمانی که بازارها در حال روند هستند، می‌تواند منجر به زیان‌های زیادی شود.

شماره 1. آموزش تجارت و دانش بازار عملکرد یک معامله گر روزانه را بهبود می‌بخشد

آموزش دی تریدینگ

قطعاً این نکته آخر برای شما غافلگیرکننده نبود. مهم است که بدانید چقدر آموزش معامله‌گری می‌تواند روی معاملات شما تأثیر بگذارد. اگر دی تریدرها بدانند که چگونه ریسک خود را کنترل کنند، چگونه فرصت‌های معاملاتی با احتمال بالا را پیدا کنند، چگونه روی یک روند حرکت کنند قطعاً بسیار موفق‌تر عمل خواهند کرد.

سخن پایانی

در این مطلب حقایق جالبی در مورد دی تریدرها برایتان گفتیم. اگر شما هم حقایقی میشناسید حتما آن را در کامنتها با ما به اشتراک بگذارید. همچنین در دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال، آموزش‌های اولیه این بازار را آموزش داده‌ایم. اگر نیاز به مشاوره ی مالی یا اطلاعات بیشتر در خصوص بازارهای مالی یا سوالی در مورد دوره های حامی آکادمی دارید، با تیم ما در ارتباط باشید.

شرکت در ورکشاپ مدیریت سرمایه و پلن نویسی رو اصلا از دست ندین! این ورکشاپ برای هر کسی که در هر مارکت کار میکنه به شدت ضروری است!

نویسنده: مهسا رزاقی

مطالب مرتبط:

6 عادت مهم برای معامله گران روزانه

طرز فکر صحیح در معاملات چگونه است؟ (به همراه معرفی کتاب)

اشتباهات رایج روانشناسی معاملات و نحوه اجتناب از آن‌ها

چگونه در 7 مرحله بر مهارت های روانشناسی معامله مسلط شویم؟

روانشناسی معاملات چیست؟ چگونه احساسات خود را مدیریت کنیم؟

مهم ترین مهارت‌های یک تریدر برای کاهش ریسک چیست؟

 

5/5

دیدگاهتان را بنویسید