آموزش مقدماتی ارز دیجیتال (رایگان)
قیمت: رایگان!

محل برگزاری دوره

اساتید دوره

4.2/5

دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال

از آنجایی که اکثر افراد تازه وارد به مارکت رمزارزها، با الزامات این حوزه به خصوص کیف پول ها و موارد امنیتی آشنایی ندارند و عدم رعایت این موارد می توانند سرمایه سالها کار و تلاش آنها را نابود کند، بر آن شدیم تا ضروریات این حوزه را تحت دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال در اختیار شما قرار دهیم.

حتماً اسم کریپتوکارنسی، بیت‌کوین، ارز دیجیتال، بلاک‌چین و خیلی اسم و اصطلاحات دیگر این حوزه در این چند وقت اخیر به گوشتان رسیده است. فعالیت در این بازار به راحتی فعالیت در بازار بورس ایران نیست. به همین دلیل اگر می‌خواهید وارد این بازار شوید، حتما باید با اصول اولیه آن آشنا شوید. در دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال که اولین قدم در مسیر آموزش ارز دیجیتال است، شما را از صفر تا صد، با پایه‌ای‌ترین مفاهیم ارز دیجیتال آشنا خواهیم کرد. پس از آموزش اولیه ارز دیجیتال به صورت رایگان، به راحتی می‌توانید وارد این بازار شوید و با آگاهی از نکات امنیتی با خیال راحت فعالیت خود را شروع کنید.

این دوره با توجه به مسئولیت اجتماعی ما تهیه شده است و این ویدیو ها را برای هر کسی که قصد فعالیت در بازار رمز ارزها دارد ارسال کنید. به امید سود و برکت بر پایه آگاهی، دانش و مهارت برای همه مردم کشورمان…

در دوره آموزش ارز دیجیتال رایگان چه خواهید آموخت؟

شما در دوره رایگان ارز دیجیتال، ابتدا با فناوری بلاک چین آشنا خواهید شد که جزو ضروریات و اصول اولیه بازار ارز دیجیتال است. سپس با مسیری که باید برای حرفه‌ای شدن در این بازار طی کنید، آشنا می‌شوید. سپس نحوه ساخت، نصب و بک آپ گیری کیف پول آموزش داده خواهد شد. تمامی نکات مربوط به کوین و توکن ها و تفاوت آن‌ها بیان می‌شود و به طور کامل با بیت کوین، تتر و … آشنا خواهید شد. در آخر هم سراغ صرافی ارز دیجیتال می‌رویم و طریقه ثبت نام، احراز هویت و خرید و فروش در صرافی‌های ایرانی را به شما آموزش می‌دهیم.

سرفصل های آموزش رایگان ارز دیجیتال از صفر تا صد

دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال 4 بخش کلی دارد. بخش اول شامل ضروریات ورود به این بازار است. بخش دوم جایی است که شما با رمز ارز ها آشنا می‌شوید. در بخش سوم و چهارم هم به ترتیب با نحوه نگهداری ارز دیجیتال به صورت امن و نحوه خرید و فروش در صرافی ها آشنا خواهید شد. توضیحات تکمیلی تر هر بخش در زیر قابل مشاهده است.

بخش اول؛ ضروریات ارز دیجیتال برای حرفه‌ای شدن

آشنایی با بلاک چین و کاربرد کلید خصوصی و عمومی در بلاک چین جزو ضروری‌ترین مباحثی است که آموزش داده خواهد شد. نقشه راه حرفه‌ای شدن در این بازار نیز توسط مدرس دوره، مهندس مصطفی خانعلی‌زاده، برای دانشجویان عزیز ترسیم می‌شود.

نقطه صفر شروع مسیر حرفه‌ای شدن در بازار ارز دیجیتیال، میاحث دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال حامی آکادمی است. پس از این مرحله و یادگیری کامل اصول اولیه این بازار، برای کسب درآمد دلاری و مستمر از این بازار باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. دانش خود را در رابطه با بلاکچین و ارزهای دیجیتال نختلف افزایش دهید
  2. تحلیل تکنیکال را برای تحلیل و بررسی چارت قیمتی ارز دیجیتال یاد بگیرید
  3. با استفاده از تجربه افراد موفق و حل تمرین شروع به معامله‌گری در این بازار کنید

پس از پشت سر گذاشتن تمام این مراحل شما آماده ترید در بازار ارز دیجیتال خواهید بود. برای طی کردن این مسیر می‌توانید از منابع رایگان استفاده کنید. همچنین می‌توانید از دوره‌های عملی و تمرین محور حامی آکادمی که پشتیبانی 2 ماهه پس از اتمام دوره‌ها دارد، استفاده کنید.

بلاک چین به معنای زنجیر بلوکی است. این کلمه (Block Chain) در واقع از دو کلمه Block به معنی بلوک و Chain به معنی زنجیر تشکیل شده. علت نامگذاری آن هم شیوه عملکرد این فناوری هست. بلاکچین شامل تعداد زیادی بلوک است که به صورت زنجیره‌ای به هم متصل هستند. در هر کدام از این بلوک ها داده های زیادی ذخیره می‌شوند. مثلا یک مدرسه را تصور کنید. به ازای هر کلاس یک بلوک در نظر می‌گیریم و اسامی دانش آموزان هر کلاس و معدل آن‌ها در بلوک مربوط به آن نوشته می‌شود. به این صورت داده های دانش آموزان در بلاک چین مدرسه ذخیره می‌شود.

بلاکچین تمام اطلاعات را ذخیره می‌کند و به صورت عمومی منتشر می‌کند. یعنی همه مردم به این اطلاعات دسترسی دارند. اما کسی نمی‌تواند این اطلاعات را ویرایش کند. در مثال بلاک چین مدرسه فرض کنید یکی از دانش آموزان مدرسه که عضور کلاس “الف” است، ادعا کند که عضو کلاس “ب” است. اما تمام معلم‌ها و دانش آموزان می‌دانند که اون عضو کلاس “الف” است. پس ادعای او را قبول نمی‌کنند. ویژگی عمومی بودن اطلاعات بلاک چین هم همینگونه عمل می‌کند. اگر کسی ادعا کند یک روز و ساعت مشخص ارز دیجیتالی خریده اما اطلاعات موجود در بلاک چین مغایر با ادعای او باشد، کسی حرفش را قبول نمی‌کند.

کلید خصوصی و عمومی دو جزء مهم و کاربردی ارزهای دیجیتال و شبکه‌ی بلاکچین هستند. به واسطه‌ی کلید عمومی می‌توانید ارز دیجیتال خود را با دیگران مبادله کنید؛ اما کلید خصوصی شبیه کلید گاوصندوق شماست. این کلید به منزله‌ی مالکیت ارزهای دیجیتال است و باید به خوبی از آن حفاظت کنید. نکات مربوط به کلید خصوصی و عمومی در دوره رایگان ارز دیجیتال به صورت کامل بیان می‌شود.

بخش دوم؛ آشنایی با دنیای پر هیجان رمز ارز با آموزش رایگان ارز دیجیتال

در این بخش با رمز ارز و انواع آن آشنا می‌شوید. کوین و توکن را می‌شناسید و از تفاوت آن‌ها آگاه می‌شوید. سپس شما را با پرکاربرد ترین رمز ارز در بازار کریپتو یعنی تتر آشنا می‌کنیم و نحوه استفاده از کاربرد‌های آن را آموزش می‌دهیم.

به بیان ساده رمز ارزها، نوعی ارز هستند که توسط پروتکل‌های پیچیده و محاسبات ریاضی خاص رمزنگاری می‌شوند. همین امر موجب می‌شود تا از امنیت بالایی برخوردار باشند. از طرف دیگر تمام فعالیت‌های دنیای ارزهای دیجیتال توسط همین کدها و رمزها کنترل می‌شود و هیچ نیازی به حضور بانک‌ها یا مقامات دولتی نیست.

کوین (Coin) یک دارایی یا پول دیجیتالی است که تکنولوژی آن همان بلاک چین است. کوین‌ها به شبکه‌ی بلاک چین خودشان تعلق دارند (مانند بیت کوین)؛ اما توکن (Token) برای خودش شبکه‌ی بلاکچین ندارد و روی بلاکچین‌هایی که از قبل وجود دارد قرار می‌گیرد به بیان دیگر بلاکچین‌های موجود، میزبانی توکن‌ها را انجام می‌دهند. به عنوان مثال بسیاری از توکن‌ها روی‌ شبکه‌ی اتریوم ایجاد می‌شوند.

تتر (Tether) یکی از ارزهای دیجیتال باثبات در بازار رمز ارزها هست. باثبات بودن این ارز دیجیتال به این معنی است قیمت آن همیشه ثابت بوده برابر با ۱ دلار آمریکا است. در حال حاضر تتر یکی از قدرتمندترین ارزهای باثبات بازار است. شما به‌راحتی و در کمترین زمان ممکن می‌توانید این ارز را خریداری کنید.

زمانی که به معامله در بلاک چین مشغول هستید باید کارمزد تراکنش ارزهای دیجیتال خود را بپردازید. در واقع این کارمزد مانند یک جایزه برای ماینرها است. ماینرها در جهت تائید و پردازش معاملات کاربران تلاش و فعالیت می‌کنند. شلوغی شبکه‌ی بلاکچین عاملی است که روی میزان این کارمزد اثر می‌گذارد. نکاتی که باید در خصوص کارمزد شبکه حواستان باشد، در دوره آموزش ارز دیجیتال رایگان آموزش خواهیم داد.

بخش سوم؛ آموزش نحوه ذخیره و نگهداری دارایی‌های دیجیتال

رمز ارزها دارایی های دیجیتال هستند و به صورت فیزیکی وجود ندارند. به همین دلیل برای نگهداری آن‌ها باید از کیف پول ارز دیجیتال استفاده کرد. اما کار کردن با این کیف پول‌ها به دلیل جدید بودن این تکنولوژی، آسان نیست. همچنین دردسرهای زیادی دارد. ما در دوره آموزش ارز دیجیتال رایگان ابتدا شما را با کیف پول آشنا می‌کنیم. سپس نحوه نصب و استفاده از آن برای نقل و انتقالات را یاد می‌دهیم.

کیف پول ارز دیجیتال (Cryptocurrency Wallet) به عنوان واسطه بین شما و شبکه‌ی بلاکچین عمل می‌کند و درخواست شما را به شبکه ارسال می‌کند. این کیف پول‌ها شبیه همراه بانک شما هستند. در این کیف‌ها شما با دارایی فیزیکی سروکار ندارید. این ولت‌ها یا به‌صورت نرم‌افزاری روی گوشی هوشمند و کامپیوتر شما نصب می‌شوند و یا به‌صورت سخت‌افزاری و شبیه یک فلش مموری فیزیکی در دسترس شما قرار می‌گیرند. ولت‌های نرم‌افزاری رایگان هستند و به همین دلیل پرکاربرد ترین کیف پول ها بین فعالان ارز دیجیتال هستند. اما  از نظر امنیتی کمی ضعیف هستند و امکان دارد مورد حمله‌ی هکری قرار بگیرند. به همین دلیل تاکید ما در دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال، آموزش موارد امنیتی در حوزه کریپتو است تا دارایی‌هایتان را در امنیت کامل نگهداری کنید.
شناخت درست و اصولی کیف پول‌ها به شما کمک می‌کند تا گام‌های محکم و امن خود را برای حضور در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال بردارید.

برای نصب کیف پول دیجیتال ابتدا باید با توجه به امکانات خود (کامپیوتر شخصی، موبایل و …) و نیازتان، یک کیف پول را انتخاب کنید. نصب کیف پول‌های موبایلی روی گوشی هوشمند به سادگی و مانند سایر اپ‌های موبایلتان صورت می‌گیرد.

از طرفی کیف پول‌های تحت وب نیازی به نصب ندارند و فقط با استفاده از یک مرورگر روی موبایل یا کامپیوتر شخصی قابل استفاده هستند. کیف پول‌های دسکتاپی هم مانند کیف پول‌های موبایلی دارای نرم‌افزار نصبی برای رایانه هستند. بسیاری از این کیف پول‌ها از چند پلتفرم به صورت هم‌زمان پشتیبانی می‌کنند. این موضوع به این معناست که شما هم‌زمان به نسخه‌ی دسکتاپ و موبایلی دسترسی دارید و می‌توانید آن‌ها را نصب کرده و استفاده کنید.

برای انتقال ارز دیجیتال از طریق کیف پول ها، با استفاده از گزینه های Receive (دریافت) و گزیته Send (ارسال) می‌توانید انتقال ارز خود را انجام دهید. انتقال ارز دیجیتال در کیف پول با استفاده از کلید عمومی انجام می‌شود. برخی از افراد به اشتباه از کلید خصوصی خود استفاده می‌کنند که بسیار خطرناک است. همچنین نکات بسیار مهمی برای انتقال وجود دارد که بسیار از افراد به دلیل آگاهی نداشتن از آن‌ها متحمل ضرر های زیادی می‌شوند. در آموزش ارز دیجیتال رایگان حامی آکادمی تمام نکات ریز و درشت انتقال ارز را آموزش دادیم تا دارایی‌هایتان را در امنیت منتقل کنید.
کارمزد برای انتقال ارزهای رمزپایه از یک کیف پول به کیف پول دیگر پرداخت می‌شود. پردازش کردن این نقل و انتقال‌ها در بلاک چین اتفاق می‌افتد. درواقع این کارمزدها پاداشی برای ماینرها و استخراج کنندگان است. کارمزدها باعث می‌شوند تا ماینرها تراکنش‌هایی را که کارمزد بالاتری دارند در اولویت قرار دهند و آن‌ها را به بلاک بعدی اضافه کنند. میزان کارمزد، با توجه به شلوغی شبکه بلاک چین، می‌تواند متغیر باشد. مثلاً شما یک تراکنش دارید که برایتان بسیار مهم است و نیاز دارید که سریع‌تر تائید شود. در چنین حالتی می‌توانید کارمزد بالاتری را انتخاب کنید و در نتیجه در اولویت و ابتدای صف استخراج کنندگان قرار بگیرید.
کارمزدها در بیشتر صرافی‌های ارز رمزنگاری ثابت هستند؛ اما برخی از کیف پول‌های خاص امکان تغییر دستی کارمزدها را فراهم کرده‌اند.

بخش آخر؛ شروع فعالیت در بازار رمز ارز با یادگیری خرید و فروش از صرافی

همانطور که برای خرید سهم در بازار بورس ایران باید در یک کارگزاری ثبت نام کنید و حساب کاربری خود نزد کارگزاری شروع به خریدوفروش کنید، در بازار ارز دیجیتال هم باید در یک صرافی ارز دیجیتال اقدام به خرید یا فروش رمز ارز کنید. برای شروع ابتدا با در صرافی ثبت نام کنید و از طرف آن‌ها احراز هویت شوید. نکات ریز و درشت این فرآیند در آموزش رایگان صفر تا صد ارز دیجیتال حامی آکادمی بیان می‌شود و نکاتی که حین خرید و فروش باید دقت کنید آموزش داده می‌شود.

صرافی ارز دیجیتال (Cryptocurrency Exchange) پلتفرمی برای مبادله‌ی ارزهای دیجیتال است. شما به‌راحتی می‌توانید از طریق صرافی‌ها، ارز دیجیتال خرید و فروش کرده یا حتی ارزها را به پول تبدیل کنید. صرافی‌ها امکانات زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند و در ازای این خدمات و امکانات کارمزد دریافت می‌کنند. نحوه انتخاب صرافی با توجه به نیاز شما و نحوه استفاده از امکانات صرافی چیزی است که در آموزش رایگان ارز دیجیتال خواهید آموخت.
برای ثبت نام در یک صرافی ارز دیجیتال، ابتدا باید وارد سایت صرافی انتخابی‌تان شوید. در سایت ثبت نام کرده و مراحل را یکی پس از دیگری کامل کنید. معمولاً برای ثبت نام نیاز به یک شماره تلفن یا ایمیل دارید اما مابقی مراحل بسیار ساده صورت می‌گیرد. در انتهای ثبت نام باید مراحل احراز هویت را انجام دهید.

مراحل احراز هویت در صرافی‌های ایرانی کار دشواری نیست. این مراحل با توجه به صرافی که انتخاب می‌کنید کمی باهم متفاوت هستند؛ اما به طور کلی شامل:

  • اطلاعات کامل هویتی فرد
  • شماره موبایل
  • ایمیل
  • کد ملی (گاهی اوقات همراه با عکس کارت ملی)
  • اطلاعات حساب بانکی
  • عکس کاربر
  • و …

است. نحوه احراز هویت و نکاتی که حین احراز هویت حواستان باشد را در این دوره بیان می‌کنیم.

صرافی‌های ارز دیجیتال به صورت آنلاین (بدون نیاز به حضور در محل) و با استفاده از درگاه سایت یا اپلیکیشن نصبی روی موبایل به کاربران خود خدماتی را ارائه می‌دهند. پس از انتخاب درست صرافی و ثبت نام و احراز هویت در آن، می‌توانید با انتقال پول به صرافی، هر ارزی را که صرافی از آن پشتیبانی می‌کند خریداری کنید. البته تمام صرافی از همه ارز ها و توکن ها پشتیبانی نمی‌کنند. به همین دلیل انتخاب درست صرافی بسیار مهم است.

قوانین ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.