آموزش ارز دیجیتال

یادگیری سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال به دلیل گسترگی آن، کاری سخت و زمان‌گیر است. اما اگر نحوه درآمدزایی از این بازار را به درستی یاد بگیرید، قطعا شما هم مانند بسیاری از فعالان دنیای کریپتو سود بسیار خوبی از این بازار کسب خواهید کرد. اما سوال اینجاست که چگونه می‌توانید درآمدزایی از ارز دیجیتال را یاد بگیرید؟ در این صفحه بهترین راه‌های آموزش ارز دیجیتال به صورت اصولی را به شما معرفی می‌کنیم.

رمز ارزچیست؟ خِشت اول آموزش ارز دیجیتال

رمز ارز یک ابزار دیجیتال برای مبادله است که از رمزنگاری برای امنیت خود استفاده می‌کند. به بیان ساده‌تر، رمزارز یا ارز دیجیتال نوعی دارایی غیر فیزیکی است که به صورت غیرمتمرکز (بدون واسطه‌ی بانک‌ها یا شخص خاص) مبادله می‌شود. احتمالاً تا به امروز اسامی شبیه بیت کوین، اتریوم، تتر و … به گوشتان خورده است. این ارزها چگونه کار می‌کنند؟

برای درک بهتر موضوع از کلمه‌ی کریپتو کارنسی (cryptocurrency) شروع می‌کنیم. بخش اول کلمه، «کریپتو» به معنای «رمزنگاری» است که منعکس کننده فناوری امنی است که برای ثبت مالکیت ارز دیجیتال و برای انجام پرداخت‌های بین کاربران استفاده می‌شود. بخش دوم کلمه، به معنی «ارز یا پول» است که نشان دهنده‌ی ماهیت این دارایی است؛ بنابراین ما با یک ارز غیر فیزیکی سروکار داریم که توسط یک فناوری خاص رمزگذاری شده و توسط هیچ شخص یا نهاد خاصی اداره نمی‌شود و به اصطلاح غیرمتمرکز است.

برای درک بهتر مفهوم ارز دیجیتال پیشنهاد می‌کنیم به صفحه ارز دیجیتال چیست مراجعه کنید.

چگونه می‌توانیم با آموزش ارز دیجیتال، از این بازار کسب درآمد کنیم؟

در طول چند سال گذشته نام دنیای ارز دیجیتال را زیاد می‌شنویم. احتمالا شما هم دوستان یا آشنایان زیادی دارید که می‌گویند از طریق بازار ارز دیجیتال به درآمدهای دلاری بالایی دست یافته‌اند. کسب درآمد از بازار ارز دیجیتال راه‌های متفاوتی دارد که در زیر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. اما موفقیت در هرکدام از آن‌ها مستلزم آموزش ارز دیجیتال است. یعنی برای کسب درآمد از این بازار ابتدا باید پیچ و خم های آن را بیاموزید. در غیر این صورت نه تنها سودی از آن نمی‌برید بلکه احتمال متضرر شدن در این بازار هم برای شما وجود خواهد داشت.

روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از بازار کریپتو وجود دارد. خصوصا الان که دنیای متاورس به صورت جدی در دنیا فراگیر شده است. اما در زیر 6 تا از روش‌های درآمدزایی با بازدهی بالا را به شما معرفی می‌کنیم:

 • سرمایه‌گذاری
 • معامله (ترید)
 • سهامداری و وام دادن
 • رسانه‌های اجتماعی ارزهای دیجیتال
 • ماینینگ یا استخراج
 • ایردراپ ها و فورک ها (Airdrops & Forks)

در زیر هر کدام از این موارد را با جزئیات بیشتری برای شما توضیح می‌دهیم.

سرمایه‌گذاری؛ متداول ترین راه درآمدزایی از ارز دیجیتال

یکی از استراتژی‌های بلندمدت و پربازده، خرید و نگهداری ارزهای دیجیتال است که به آن سرمایه‌گذاری میگویند. دارایی‌های کریپتو معمولاً برای استراتژی خرید و نگهداری مناسب هستند زیرا ممکن است که برخی از آن‌ها در کوتاه ‌مدت بی‌ثبات باشند، اما پتانسیل بلندمدت فوق‌العاده‌ای برای رشد دارند.

در روش سرمایه‌گذاری شما دارایی‌های باثبات و آینده‌دار بازار را شناسایی می‌کنید و در زمانی که در کف قیمتی خود است آن را خریداری می‌کنید. به‌عنوان مثال ارزهایی مانند بیت کوین و اتریوم که افزایش قیمت بلندمدتی را از خود نشان می‌دهند و اگر در زمان مناسبی (قیمت‌های پایین نسبت به ارزش) آن‌ها را خریداری کنید، سود خوبی در بلندمدت کسب خواهید کرد.

معامله یا ترید؛ راهی پرسود برای کسانی که آموزش ارز دیجیتال را جدی می‌گیرند

در حالی که سرمایه‌گذاری یک تلاش بلندمدت مبتنی بر استراتژی خرید و نگه‌داشتن است؛ ترید یک فعالیت کوتاه مدت برای کسب سود از نوسانات بازار است. بازار ارزهای دیجیتال بازاری پرنوسان است. این بدان معناست که قیمت دارایی‌ها می‌تواند در کوتاه مدت به طور چشمگیری افزایش یا کاهش یابد. بنابراین شما می‌توانید ارز را در کمترین قیمت خریده و در قیمت بالاتری بفروشید. البته به دلیل دوطرفه بودن این بازار، می‌توانید از حالت نزولی بازار هم سود کسب کنید که آن را در دوره مستر ترید کریپتو به طور کامل آموزش دادیم.

برای اینکه یک معامله‌گر موفق باشید، باید مهارت‌های تحلیلی و فنی مناسبی داشته باشید. شما باید نمودارهای بازار را تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید پیش‌بینی‌های دقیقی در مورد افزایش و کاهش قیمت داشته باشید. هنگام معامله، بسته به اینکه انتظار دارید قیمت یک دارایی افزایش یا کاهش یابد، می‌توانید یک موقعیت خرید یا فروش کوتاه داشته باشید. این بدان معنی است که شما می‌توانید بدون توجه به اینکه آیا بازار کریپتو صعودی یا نزولی است، سودهای خوبی کسب کنید.

سهامداری و وام دادن (Staking & Lending) با یادگیری ارز دیجیتال

به بیان ساده استیکینگ یعنی این که شما در ازای نگه‌داری یک ارز دیجیتال سود دریافت می‌کنید. در واقع شبکه، از کوین شما برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها استفاده می‌کند و در ازای آن به شما پاداش می‌دهد. این عمل درست مانند سودی است که بانک به دلیل سپرده‌گذاری به شما می‌دهد.

از طرف دیگر شما می‌توانید دارایی‌های خودتان را به دیگر کاربران شبکه بلاکچین قرض دهید و در ازای آن کاربران به شما بهره پرداخت کنند. به بیان ساده‌تر شما به دیگر کاربران وام می‌دهید و به این صورت می‌توانید از این بازار کسب درآمد داشته باشید.

رسانه‌های اجتماعی ارزهای دیجیتال

چندین پلتفرم رسانه‌های اجتماعی مبتنی بر بلاک چین وجود دارند که به شما برای ایجاد و مدیریت محتوا پاداش می‌دهند. شما اغلب با کوین بومی پلتفرم، پاداش می‌گیرید. البته میزان پاداش چشم‌گیر نیست اما با توجه به اینکه کاری بدون ریسک است عده زیادی از این طریق کسب درآمد می‌کنند.

ماینینگ؛ استخراج رمز ارز از معادن دیجیتال

این روش درآمد از بازار ارزهای دیجیتال نیاز به صرف هزینه و تخصص دارد. ماینینگ روش تولید ارزهای دیجیتال است. در طی این روند کوین های جدیدی تولید می‌شود. در واقع اگر یک ارز دیجیتال استخراج کنید، کوین های جدیدی به شما پاداش داده می‌شود. همان‌طور که اشاره کردیم برای استخراج یا ماینینگ، به تخصص فنی و سرمایه گذاری اولیه روی سخت افزار تخصصی نیاز دارید.

ایردراپ ها و فورک ها (Airdrops & Forks)

ایردراپ یک روش بازاریابی برای شرکت‌های توسعه‌دهنده‌ی ارزهای دیجیتال است. در این روش شرکت‌ها یا مجموعه‌هایی که ارز را وارد بازار می‌کنند، برای بازاریابی و آشنا کردن کاربران و سرمایه‌گذاران با آن ارز، با روش ایردراپ مقداری از آن ارز دیجیتال را به رایگان برای کاربران ارسال می‌کنند.

وقتی توسعه‌دهندگان از شرایط یک ارز دیجیتال راضی نباشند و قصد ارتقاء و به روزرسانی پروتکل‌ها را داشته باشند و یا اینکه شبکه مشکلاتی داشته باشد، برای حل آن از روشی به نام فورک استفاده می‌کنند. همان‌طور که از نام فورک (چنگال) پیداست، فورک باعث می‌شود که شبکه بلاکچین دو انشعاب شود. در چنین شرایطی اگر شما کوینی که فورک روی آن انجام شده را داشته باشید و آن را روی زنجیره‌ی اصلی نگه دارید معمولاً توکن‌های رایگانی در شبکه جدید دریافت خواهید کرد.

چرا آموزش ارز دیجیتال اهمیت دارد؟

همانطور که گفته شد، راه‌های مختلفی برای کسب درآمد از بازار ارز دیجیتال وجود دارد. اما شاید با خود بگویید این بازار هم مانند بازار بورس یا سایر بازار ها است. پس آموزش ارز دیجیتال چه اهمیتی دارد؟ اهمیت یادگیری ارز دیجیتال چند علت دارد که در زیر توضیح می‌دهیم:

درآمد دلاری: قیمت بالای دلار در ایران باعث جذاب‌تر شدن آن نسبت به بازارهای مشابه مانند بورس است.

نوسان بازار: همانطور که می‌دانید بازار بورس ایران دامنه نوسان دارد. یعنی یک سهم در روز نهایتا می‌تواند به اندازه سقف دامنه نوسان خود بازده داشته باشد و این دامنه نوسان بین 5 تا 10 درصد است. این موضوع علاوه بر اینکه به شما اجازه ترید روزانه را نمی‌دهد، بلکه ریسک‌هایی مانند عدم نقدشوندگی دارد. علاوه بر آن بازار بورس فقط 5 روز در هفته از 9 الی 12.5 است که بازه زمانی بسیار کمی است. در حالی‌که بازار ارز دیجیتال دائما در حال کار کردن است و شما در هر ساعتی از روز می‌توانید اقدام به کسب درآمد از نوسانات آن کنید.

گستردگی بازار: تعداد کل سهم‌های موجود در بازار بورس ایران حدود 400 سهم است. در حالی‌که بیش از 10 هزار رمز ارز در بازار کریپتو قابل معامله هستند و می‌توانید از نوسانات آن‌ها سود کسب کنید. همچنین هر روز به تعداد این رمزارزها افزوده می‌شود و روز به روز بازار گسترده‌تری می‌شود.

وابستگی تکنولوژی های جدید به ارز دیجیتال: مهم‌ترین دلیل برای آموزش و یادگیری ارز دیجیتال به روز بودن در دنیای امروزه است که به سرعت در حال پیشرفت است. با پا به عرصه گذاشتن دنیای متاورس بسیاری از کمپانی‌های بزرگ دنیا به سمت استفاده از این تکنولوژی قدم برداشتند. اما نکته اساسی اینجاست که این تکنولوژی با دنیای رمز ارز ها عجین شده و برای بهره بردن از آن حتما باید به ارز دیجیتال مسلط باشید.

یکی دیگر از مهم‌ترین اهمیت‌های یادگیری ارز دیجیتال جلوگیری از ضرر کردن در این بازار است. بسیاری از افراد بدون آموزش صحیح وارد این بازار پرنوسان می‌شوند و متاسفانه تمام دارایی خود که سال‌ها برای آن زحمت کشیده‌اند از دست می‌دهند. توجه داشته باشید که وقتی از متضرر شدن در این بازار صحبت می‌کنیم، منظورمان فقط ضرر کردن در معاملات نیست. بسیاری از افراد به دلیل عدم آشنایی با اصول اولیه دنیای کریپتو، رمزارز خود را گم می‌کنند و یا به اشتباه به کیف پولی منتقل می‌کنند که متعلق به آن‌ها نیست و یا از آن‌ها کلاهبرداری می‌شود.

متاسفانه این اتفاقات هرروز تکرار می‌شود و ما نیز با دیدن از دست رفتن سرمایه هموطنان خود ناراحت می‌شویم. به همین دلیل توصیه می‌کنیم آموزش ارز دیجیتال را جدی بگیرید. در زیر به مواردی که باعث متضرر شدن افراد در این بازار می‌شود اشاره کردیم.

چرا بسیاری از افراد در بازار ارز دیجیتال ضرر می‌کنند؟

موضوعی که همیشه ذهن افراد را قبل از ورود به بازار ارز دیجیتال مشغول می‌کند، این است که چرا بسیاری از مردم پول و سرمایه‌ی خود را در این مارکت به راحتی از دست می‌دهند؟ اگر تجارت رمزارزها به درستی و با آگاهی کامل انجام شود، یکی از بهترین‌ترین راه‌های کسب درآمد است. در اینجا 6 مورد از نکاتی که باعث ضرر و شکست افراد می‌شود را آورده‌ایم:

 • نداشتن دانش کافی در زمینه ارز دیجیتال
 • ترید بدون آموزش
 • تاثیر گرفتن از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی
 • فومو (FOMO)
 • نداشتن استراتژی معاملاتی
 • استفاده نادرست از اهرم

هر کدام از این موارد را با جزئیات بیشتر در زیر توضیح دادیم.

نداشتن دانش کافی در زمینه ارز دیجیتال

همانطور که بالاتر اشاره کردیم نداشتن دانش کافی و عدم آموزش ارز دیجیتال ریسک زیادی برای شما خواهد داشت. برای مثال شما تمام دارایی خود را در یک کیف پول ارز دیجیتال نگهداری می‌کنید. اگر طریقه کار با آن را ندانید امکان از دست دادن تمام دارایی‌تان وجود دارد. چه به صورت یک اشتباه از خود شما و چه از طریق یک کلاهبرداری یا دزدی از ولت (در صورتی که نکات امنیتی را رعایت نکنید). همچنین نداشتن دانش استفاده از امکانات صرافی‌ها، ایردراپ‌ و فورک، توکن‌ها و … می‌تواند موجب جا ماندن از سودهای این بازار و یا متضرر شدن شما شود.

ترید بدون آموزش ارز دیجیتال

مهم‌ترین دلیل از دست دادن سرمایه و پول در بازار پر نوسان ارز دیجیتال، عدم آموزش است. بسیاری از افراد بدون آموزش، تحقیق و یادگیری مداوم، دست به معاملات هیجانی می‌زنند و در کمال ناباوری کل سرمایه‌ی خود را از دست می‌دهند. حقیقت این است که روز به روز با معروف و محبوب‌تر شدن ارزهای دیجیتال، افراد زیادی شروع به یادگیری معاملات در این بازار می‌کنند. برنده‌ی بازار کسی است که به صورت پیوسته و مداوم و با برنامه‌ریزی درست آموزش ببیند.

در واقع کسانی که آموزش ارز دیجیتال را جدی نمی‌گیرند، با هیجان زیاد اقدام به گرفتن نوسان بازار می‌کنند؛ غافل از اینکه این بازار است که نوسان آن‌ها را خواهد گرفت.

تاثیر گرفتن از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی

همان‌طور که میدانید روزانه ارتباطات مردم با شبکه‌های اجتماعی بیشتر می‌شود و افراد دائماً تحت تأثیر اخبار و اطلاعات موجود در این فضا هستند؛ اما شبکه‌های اجتماعی چگونه می‌توانند باعث از بین رفتن پول شما شوند؟ برای پاسخ به این مثال توجه کنید: فردی با تبلیغات و نمایش فراوان در شبکه‌های اجتماعی کوینی را برای خرید معرفی می‌کند و با ایجاد یک هیجان جعلی به شما می‌گوید که این کوین قرار است به شدت گران شود.

در اینجا اگر شما علم و دانش کافی را برای بررسی صحت صحبت‌های آن فرد نداشته باشید، دچار یک تصمیم عجولانه و هیجانی می‌شوید و درنهایت با یک اشتباه، کل سرمایه خود را از دست می‌دهید. برای دوری از این خطر همیشه و مدام در حال تحقیق، یادگیری و مطالعه باشید و با دانش خودتان مواردی که پیشنهاد می‌شود را بررسی کرده و درنهایت برای سرمایه‌گذاری روی آن‌ها تصمیم بگیرید.

فومو یا همان Fear Of Missing Out (FOMO)

یکی دیگر از اتفاقاتی که برای افراد در این بازار می‌افتد، فومو است. مثلاً همان‌طور که احتمالاً می‌دانید یا شنیده‌اید، ارز دیجیتال بیت کوین به جایگاه و قیمتی رسید که هیچ‌کس حتی در رویای خود چنین چیزی را تصور نمی‌کرد. حال برخی از افراد باز هم به دلیل نداشتن دانش کافی و ترس از دست دادن چنین سود بزرگی، دست به خرید بیت کوین می‌زنند، آن هم درست در زمانی که در بالاترین حد قیمتی خود قرار گرفته است. این افراد از این که چرا قبلاً بیت کوین را نخریده‌اند پشیمان و ناراحت هستند و دست به کاری بسیار اشتباه می‌زنند.

نداشتن استراتژی معاملاتی

ورود به دنیای تجارت کریپتو بدون هیچ استراتژی در ذهن، مانند پریدن از بالای یک ساختمان بلند، بدون هیچ تجهیزات یا طناب است. قطعاً شما از سقوط جان سالم به در نخواهید برد. بله درست است دوباره همه چیز به یادگیری و آموزش برمی‌گردد. شما با استفاده از کتاب‌ها و منابع درست می‌توانید سطح دانش خود را ارتقا دهید و درنهایت استراتژی‌های معاملاتی مناسبی برای خودتان ترسیم کنید.

یکی دیگر از خطرات عدم یادگیری ارز دیجیتال هولد کردن بدون استراتژی است. Hold on dear life یا همان HODL یک اصطلاح است و برای افرادی که با وجود کاهش قیمت‌های بازار به امید بهبودی در آینده، ارزهای دیجیتال خود را نگه می‌دارند، به کار برده می‌شود. به طور کلی اگر این استراتژی درست و به جا استفاده شود و در زمان مناسب خرید و فروش را انجام دهید می‌تواند به شما سودی مناسب دهد؛ اما در صورتی که به دلیل عدم دانش کافی اشتباه کنید، قطعاً ضرر بزرگی خواهید کرد.

استفاده نادرست از اهرم

استفاده از ابزار اهرم شبیه یک چاقوی دو لبه است. هم می‌تواند در راه خدمت به شما باشد هم می‌تواند دستتان را ببرد. اهرم در واقع ابزاری است که با استفاده از آن میتوانید بیشتر از داراییتان معامله انجام دهید. اگر از سطح دانش و علم کافی برخوردار باشید میتوانید معاملات خوب و پر سودی داشته باشید اما اگر ندانید که اهرم چیست و چگونه کار میکند و فقط برای به دست آوردن سود زیاد از آن استفاده کنید قطعا شکست میخورید.

استفاده از معاملات اهرمی صرفاً برای معامله‌گران حرفه ای است که می‌دانند بازار کریپتو چقدر بی‌ثبات است. اگر به قابلیت‌های معاملاتی خود اطمینان ندارید و تا کنون به دنبال آموزش ارز دیجیتال نبودید، به معاملات اهرمی دست نزنید.

چرا باید آموزش ارز دیجیتال را جدی بگیریم؟

دنیای امروزه‌ی ما غرق در تکنولوژی و لوازم دیجیتال شده است. برای دستیابی به موفقیت و ثروت باید همراه با دنیای خود قدم بردارید. یکی از اتفاقات جدید پیرامون ما ارزهای دیجیتال هستند. ارزهایی که در آینده‌ای نه چندان دور تبدیل به یکی از مهم‌ترین ابزار معامله و دادوستد در جهان می‌شوند. بیان این موضوع درست شبیه به صحبت کردن در مورد اینترنت در دهه‌ی 70 و 80 است. اینترنتی که هیچ‌کس تصور آن را نمی‌کرد که روزی حتی در دستان کودکان هم باشد و زندگی و تجارت و … عملاً بدون آن سخت و تا حدود زیادی غیرممکن می‌شود.

برای درک بهتر این موضوع نگاهی به متاورس می‌اندازیم. دنیای مجازی که کاملاً شبیه دنیای ماست با این تفاوت که کاملاً مجازی ست! دنیایی که احتمالاً در مورد آن اخبار جالب و عجیبی شنیده‌اید. متاورس و تکنولوژی‌هایی شبیه آن آینده‌ی ما هستند پس چرا برای این آینده آماده نشویم؟ با آموزش و یادگیری جدی ارزهای دیجیتال علاوه بر کسب موفقیت و درآمد مناسب، همگام با دنیای خود قدم برمی‌داریم.

آموزش ارز دیجیتال را از کجا شروع کنیم؟

برای یادگیری ار زدیجیتال ابتدا باید با اصول اولیه آن مانند کیف پول، صرافی، انواع رمز ارز و … آشنا شوید. برای آشنایی با این مباحث می‌توانید از منابع رایگان استفاده کنید. همچنین با شرکت در دوره‌های ارز دیجیتال می‌توانید تمام این موارد را به صورت یکجا و در زمان کمتر یاد بگیرید. پس قدم اول در آموزش ارز دیجیتال یادگیری اصطلاحات ارز دیجیتال است.

ما در وبسایت حامی آکادمی بخشی با عنوان اصطلاحات ارز دیجیتال برای آموزش رایگان تمام موارد و اصول اولیه‌ای که باید یاد داشته باشید در نظر گرفته‌ایم. شما به راحتی با رفتن به هر بخش می‌توانید تمام اصطلاحات ارز دیجیتال مربوط به آن را یاد بگیرید. در زیر هد کدام از بخش‌ها را مشاهده می‌کنید و می‌توانید آموزش ارز دیجیتال را با خواندن این مطالب شروع کنید. 

اولین قدم برای شروع فعالیت در دنیای کریپتوکارنسی، داشتن یک کیف پول ارز دیجیتال است. با استفاده از یک ولت ارز دیجیتال می‌توانید رمزارزهایی که از طریق صرافی خریده‌اید را در آن ذخیره کنید. در واقع کیف پول شما مانند گاوصندوق شماست. پس بهتر است در ابتدا نحوه استفاده و نکات امنیتی آن را به خوبی یاد بگیرید تا سرمایه‌ای که سال‌ها برای آن زحمت کشیده‌اید، با یک اشتباه کوچک از دست ندهید.

قدم بعدی برای ورود به بازار کریپتو و کسب درآمد از معامله رمزارز، آموزش تحلیل تکنیکال است. برای یادگیری تحلیل تکنیکال حتما باید تمرین و تکرار زیادی داشته باشید و از تجربیات افراد با تجربه در این بازار استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که با یادگیری تحلیل تکنیکال نه تنها در بازار ارز دیجیتال، بلکه می‌توانید در تمام بازارهای مالی فعالیت داشته باشید.

دوره‌های تحلیل تکنیکال حامی آکادمی برای تسلط کامل دانشجویان بر بازار ارز دیجیتال و سایر بازارهای جهانی طراحی شده. اساتید مجرب با ویدئوهای آموزشی و کلاس‌های پرسش و پاسخ و همچنین منتورهای با تجربه در طول دوره همراه شما خواهند بود و تا زمانی که از یادگیری کامل دانشجویان اطمینان حاصل نکنند، به آموزش و تمرین ادامه می‌دهند.

مهم‌ترین قسمت آموزش ارز دیجیتال گذراندن دوره‌های آموزشی زیر نظر افراد باتجربه و متخصص این حوزه است. توجه داشته باشید که برای حرفه‌ای شدن نیاز نیست همه چیز را با به خطر انداختن دارایی خود تجربه کنید. شما می‌توانید به راحتی از تجربه دیگران در مسیر حرفه‌ای شدن استفاده کنید.

اگر تحلیل تکنیکال را در حد ابتدایی یاد داشته باشید، می‌توانید ادامه مسیر را در دوره ارز دیجیتال حامی آکادمی دنبال کنید. دوره‌های آموزش ارز دیجیتال حامی آکادمی شامل یک دوره رایگان ارز دیجیتال و یک دوره شامل تمام الزامات ورود به دنیای کریپتو است. دوره مستر ترید کریپتو نیز برای کسانی که قصد حرفه‌ای شدن در این بازار پر نوسان دارند طراحی شده تا بتوانند سودهای بسیار خوبی از این بازار کسب کنند.

مسیر یادگیری ارز دیجیتال هنوز تمام نشده است. بعد از یادگیری و تمرین و تکرار مواردی که در دوره‌ها و اصطلاحات گفته شد، برای تمرین بیشتر باید به تحلیل‌های افراد با تجربه نگاه کنید. این کار هم باعث کاهش ریسک معاملات شما می‌شود و هم می‌توانید تحلیل‌های خود را محک بزنید.

در بخش تحلیل‌های حامی آکادمی، به صورت هفتگی تحلیل کلی بازار ارز دیجیتال، بیت کوین، اتریوم، انس جهانی طلا و سایر رمز ارزها را به اشتراک می‌گذاریم. شما برای یادگیری بهتر ارز دیجیتال می‌توانید تحلیل‌ها را بررسی کنید.

مهندس میترا تاتاری هر هفته تحلیل کلی از بازار ارز دیجیتال را به صورت ویدئویی در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در این تحلیل‌ها به بررسی قیمت و دامیننس رمز ارزهای مهم و اخبار مهم این بازار پرداخته می‌شود.

بیت کوین به عنوان لیدر بازار ارز دیجیتال رمز ارز بسیار مهمی است. به همین دلیل هر هفته در قسمت تحلیل‌های بازار، تحلیل بیت کوین به صورت متنی در اختیار علاقه‌مندان به آموزش ارز دیجیتال قرار می‌گیرد.

اتریوم نیز یکی از رمزارزهای مهم بازار است که هر هفته، تحلیل اتریوم به صورت متنی در بخش تحلیل‌ها قرار می‌گیرد.

با یادگیری تحلیل تکنیکال شما قادر به تحلیل تمام چارت‌ها در تمام بازارهای مالی خواهید بود. ما به صورت هفتگی تحلیل تکنیکال انس جهانی طلا را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم تا بتوانید خود را در تحلیل بازار جهانی محک بزنید.