وبلاگ

مدیریت معاملات در قطعی سراسری اینترنت، مشکلی است که این روزها با آن دست و…
مدیریت معاملات در قطعی سراسری اینترنت
فهرست مطالب
اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

مدیریت معاملات در قطعی سراسری اینترنت

زمان مطالعه: 7 دقیقه

مدیریت معاملات در قطعی سراسری اینترنت، مشکلی است که این روزها با آن دست و پنچه نرم می‌کنیم. قطعی سراسری اینترنت، واژه‌ای آشنا برای همه‌ی ماست. باید بدانیم که در چنین مواقعی چگونه می‌توانیم معامله کنیم و ضررهای خود را به حداقل برسانیم. در این مقاله قصد داریم بهترین روش‌های مدیرت معاملات و نکات مهم آن را بررسی کنیم.

برای اینکه یک سرمایه‌گذار موفق باشید، باید از لحاظ احساسی نسبت به باخت یا برد خنثی شوید زیرا باخت و برد بخشی از این بازی است.

رابرت کیوساکی | Robert Kiyosaki

پیامدهای قطعی سراسری اینترنت

قطعی سراسری اینترنت

یکی از وحشتناک‌ترین اتفاقات برای کسب و کارهای اینترنتی قطع شدن و محدودیت اینترنت است. با محدودیت‌ها و قطعی سراسری اینترنت عملاً دسترسی به منابع خارجی وجود ندارد. این موضوع بر روی تمام کسب و کارها اعم از اینترنتی و غیر اینترنتی اثرات مخربی می‌گذارد.

تأثیر قطعی سراسری اینترنت بر معاملات

شاید اکنون این سؤال به ذهن شما برسد که آیا قطعی اینترنت بر روی افرادی که در بازارهای بین‌المللی اعم از فارکس٬کریپتو و … کار می‌کنند نیز اثر می‌گذارد؟

جواب این سؤال بله است.

قطعی سراسری اینترنت و معاملات

افرادی که در حوزه ارزهای دیجیتال و فارکس و دیگر بازارهای مالی کار می‌کنند و به نوعی شرایط فعالیت آن‌ها وابسته به فضای اینترنت بین‌المللی است، هم از این قضیه مستثنی نیستند.

مدیریت معاملات در شرایط قطعی سراسری چگونه است؟

حال با این شرایط بحرانی اینترنت، کسانی که در بازارهای مالی معامله می‌کنند چگونه معاملات خود را مدیریت کنند؟

همان‌طور که میدانید تحریم‌های زیادی برای کشورمان وضع شده است. با این تحریم‌ها امکان افتتاح حساب به صورت قانونی و با هویت ایرانی در بروکرها و اکسچنج‌هایی که زیر نظر مراجع مالی بین‌المللی قرار دارند وجود ندارد. از این رو افراد زیادی با استفاده از هویت‌های جعلی و به وسیله ابزارهای تغییر آی پی، امکان استفاده از این سایت‌ها را برای خود فراهم می‌کنند.

مدیریت معاملات در قطعی سراسری

با قطعی سراسری اینترنت خیلی از این ابزارهای تغییر آی پی از کار افتاده‌اند و یا کارایی قبلی خود را ندارند.

به طور مثال فرض کنید که شما با آی پی یک کشور دیگر مانند ترکیه از قبل در سایت ثبت نام کرده‌اید و سایت نام کاربری شما را در لوکیشن ترکیه شناسایی کرده است. اگر در شرایط کنونی شما با استفاده از ابزارهای مختلف تغییر آی پی با آی پی کشورهای مختلف به سایت مورد نظر وصل شوید، چون مدام در حال تغییر ای پی کشور خود هستید سایت به اکانت شما شک کرده و خواستار احراز هویت شما با استفاده از اسناد و مدارک می شود.

با این حال ما در وبسایت آکادمی حامی در کنار شما هستیم. با چند توصیه کاربردی می‌توانید ریسک مدیریت معاملات خود را در قطعی سراسری اینترنت به کمترین حد ممکن برسانید. پس تا انتها مقاله همراه ما باشید:

نکات مهم جهت مدیریت معاملات در قطعی سراسری اینترنت

اگر می‌خواهید مدیریت معاملات خود را به خوبی انجام دهید، لازم است به نکاتی توجه کنید. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدیریت معاملات در قطعی سراسری اینترنت

نکته اول: معامله نکردن

اگر با سایت‌های خارجی کار می‌کنید و پوزیشن یا معامله ای با استاپ لاس دارید کم خطر ترین و بهترین روش موجود در این شرایط لاگین نشدن در بروکر است. این کار را تا زمانی که شرایط اینترنت به حالت عادی خود برگردد، انجام دهید.

همان‌طور که گفتیم، قبل از این اختلالات نیز افرادی که با صرافی‌های خارجی کار می‌کردند، برای اینکه هویت ایرانی آن‌ها از طریق آی پی فاش نشود، باید حتماً از ابزارهای تغییر آی پی استفاده می‌کردند.

حالا با وضعیت موجود اینترنت و اتصال محدود به اینترنت بین الملل این سختی دوچندان شده، چرا که برای وصل شدن به صرافی خارجی اول باید اینترنت ملی را دور زد و بعد از آن به ای پی که اول در صرافی با آن ثبت نام کرده‌اید وصل بشوید.

معامله نکردن

اگر پوزیشن یا اردر بازی در اکانت خود دارید در اولین فرصت ممکن با آی پی اصلی خود وارد سایت بشوید و تمام معاملات و اردرهای خود را بسته و دارایی‌هایتان را به یک ولت امن منتقل کنید. اگر ریسک بسیار زیاد باز بودن معامله خود را در این شرایط میپزیرید حتماً برای پوزیشن خود استاپ لاس و تارگت تعیین کنید تا اگر امکان دسترسی به سایت در هنگام رسیدن قیمت به استاپ یا تارگت شما نبود معامله شما بسته شود.

از اصول اولیه فعالیت در بازارهای مالی به حداقل رساندن ضررها است. با این اقدام ها اگر معامله شما به تارگت رسید که سود معامله از دستتان نرفته و اگر به استاپ شما رسید خطر مارجین کال شدنتان وجود ندارد. از یاد نبرید که وقتی قیمت به تارگت یا استاپ های شما برخورد کرد در اولین فرصت سرمایه خود را خارج کنید.

نکته دوم: استفاده از سایت‌های ایرانی

اگر خیلی اصرار به باز کردن معامله دارید، در حوزه ارزهای دیجیتال سایت‌های ایرانی وجود دارند که در روزهای قطعی سراسری اینترنت به راحتی می‌توان به سایتشان متصل شد و اخلالی در روند کار با وب سایتشان به وجود نمی‌آید.

صرافی های ایرانی

البته که خدمات صرافی‌های ایرانی به پای خدمات و امکانات وب‌سایت‌های خارجی مثل Binance و Okx و…. نمی‌رسند. از همه مهم‌تر عمق حجم اکسچنج های ایرانی به رقبای خارجی‌شان اصلاً قابل مقایسه نیست. ولی در این شرایط یکی از راه‌های بی‌خطر همین سایت‌های ایرانی هستند.

نکته سوم: استفاده از اکسچنج های غیر متمرکز

استفاده از اکسچنج های غیر متمرکز یک راه امن دیگر در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال است.

اکسچنج های غیر متمرکز برعکس صرافی‌های متمرکز که برای فعالیت کامل در آن‌ها نیاز به احراز هویت است و بر روی فعالیت افراد با آی ‌پی‌های کشورهای تحریم شده حساس است، بر روی این موارد حساس نیست و می‌توانید تقریباً در همه سایت‌ها با ای پی ایران فعالیت کنید و معاملات خود را انجام دهید.

اکسچنج های غیر متمرکز

البته توجه داشته باشید که فعالیت در این وب‌سایت‌ها کمی پیچیده‌تر از صرافی‌های متمرکز است. در اوایل کار با این صرافی‌ها با مقدار پول کمی کار کنید. سعی کنید با همه نکات و گزینه‌های مختلف باز کردن و بستن معامله در سایت آشنا بشوید و بعد با مبالغ بالاتر معاملات خود را ادامه دهید.

نکته چهارم: استفاده از Wallet های امن

از جمله نکاتی که در این شرایط مهم هست نگهداری امن و بدون خطر دارایی‌های است. در شرایط فعلی و با بررسی ما فعلاً ولت‌ها به مشکلی از لحاظ فیلترینگ برخورد نکرده‌اند و با قطعی اینترنت به دارایی‌های خود دسترسی دارید. البته اگر ولت‌ها هم روزی فیلتر بشوند حساسیتی بر روی تغییر آی پی ندارند. پس یکی از نکات مهم مدیریت معاملات نگهداری مناسب دارایی‌‌ها است.

ولت‌های مختلفی از نوع سخت افزاری، نرم افزاری و کاغذی وجود دارند. شما می‌توانید با توجه به شرایط خودتان و ویژگی‌های این ولت‌ها بهترین گزینه را انتخاب کنید.

Wallet های امن

متأسفانه افرادی هستند که تمام دارایی خود را در حساب صرافی نگهداری می‌کنند. این کار در شرایط عادی دارای ریسک‌های بسیار زیادی است. در شرایط کنونی اینترنت، نگهداری دارایی‌ها در صرافی یکی از خطرناک‌ترین کارهایی است که بر روی سرمایه خود انجام می‌دهید. اگر پول خود را در صرافی نگه می‌دارید حتماً در اولین فرصت دارایی خود را به ولت شخصیتان انتقال دهید.

نکته پنجم: مواظب افراد سودجو باشید

در قطعی سراسری اینترنت کلاه‌برداران و شیادان برای افراد مختلف دام پهن کرده‌اند. آن‌ها با دزدیدن اطلاعات و مشخصات فرد تمام دارایی او را تصاحب کنند.

این افراد در شرایط کنونی به روش‌های مختلفی گوشی‌های قربانیان خود را هک می‌کنند. اگر فرد مورد نظر ریکاوری کدهای خود را داخل گوشی نگه دارد به راحتی به دارایی‌های او دست پیدا می‌کنند.

هک دارایی بازارهای مالی

شایع‌ترین روشی که وجود دارد نصب اپلیکیشن های مختلف دارای ویروس است که به هکرها امکان کنترل کامل گوشی را می‌دهد. کاری که باید در این روزها برای در امان ماندن از این نوع حملات انجام بدهید این است که تمام اپ ها را از استور گوشی خود دانلود و نصب کنید.

نکته دیگر این است که یک آنتی‌ویروس معتبر بر روی گوشی خود داشته باشید تا قبل از نصب هرگونه اپلیکیشنی، فایل نصبی را بررسی کند تا از سالم بودن فایل مطمئن شوید.

نکته ششم: در صورت استفاده از ابزارهای تغییر آی پی از نرم‌افزارهای معتبر استفاده کنید

زمانی که وارد استور یا فروشگاه گوشی خود می‌شوید، با تعداد زیادی از VPN های رایگان مواجه می‌شوید. فرق این نوع اپ ها با ابزارهای معتبر، نوع سروری است که به آن متصل می‌شوید. به عنوان مثال شاید شما در اپ با سرور آمریکا به سایت متصل شده باشید ولی اگر به سایت‌های مخصوص تعیین آی پی بروید مشاهده می‌کنید که آی پی شما با آن آی پی که VPN به شما اعلام کرده به طور کلی فرق می‌کند.

نرم افزار تغییر آی پی معتبر

از طرف دیگر هزینه تأمین مخارج در اکثر VPN های رایگان، با فروش اطلاعات به شرکت‌های مختلف به دست می‌آید. این موضوع برای کسانی که در بازارهای مالی فعالیت می‌کنند اصلاً خوب نیست. پس حتی‌الامکان نکات امنیتی ذکر شده را رعایت کنید.

سخن پایانی

به طور خلاصه به منظور مدیریت معاملات در قطعی سراسری اینترنت بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

  • امن‌ترین و بهترین کار در این شرایط معامله نکردن و عدم باز کردن هرگونه اکسچنج که به آی‌پی‌های ایران حساس هستند.
  • استفاده از انواع ولت برای در امان نگه‌داشتن دارایی‌های خودمان
  • استفاده از vpn های معتبر و نصب نکردن هرگونه اپلیکیشن از فضای وب

در این مقاله تلاش کردیم تا مهم‌ترین نکات مدیریت معاملات با فیلترینگ و محدودیت‌های اینترنت را برایتان شرح دهیم. همچنین در دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال، آموزش‌های اولیه این بازار را آموزش داده‌ایم. اگر نیاز به مشاوره ی مالی یا اطلاعات بیشتر در خصوص بازارهای مالی یا سوالی در مورد دوره های حامی آکادمی دارید، با تیم ما در ارتباط باشید.

2.3/5

دیدگاهتان را بنویسید