وبلاگ

جرومی پاول رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو (FRB) است. سیستم فدرال رزرو توسط هیئت حکام…
جرومی پاول
فهرست مطالب
اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

جرومی پاول (Jerome H. Powell) کیست؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

جرومی پاول رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو (FRB) است. سیستم فدرال رزرو توسط هیئت حکام رهبری می‌شود که هفت عضو آن توسط رئیس جمهور منصوب و توسط سنا تأیید می‌شوند. برای شناخت بیشتر رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو در این مقاله با ما همراه باشید.

 

بازار به کسانی کمک می کند که به خود کمک می‌کنند

وارن بافت | Warren Buffett

 

جرومی پاول در 5 فوریه 2018 به عنوان رئیس فدرال رزرو منصوب شد. وی پس از نامزد شدن برای پست ریاست فدرال رزرو، توسط رئیس جمهور وقت، دونالد ترامپ و تأیید سنای ایالات متحده، کار خود را آغاز کرد. دوره چهار ساله او به عنوان رئیس فدرال رزرو در 5 فوریه 2022 به پایان رسید. اما او در نوامبر 2021 در دوره رئیس جمهوری جو بایدن دوباره نامزد شد و در می 2022 برای دومین دوره ریاست خود سوگند یاد کرد.

سنین جوانی و تحصیل جرومی پاول

تحصیلات جرومی پاول

جرومی هیدن پاول با نام مستعار جی در 4 فوریه 1953 در واشنگتن دی سی به دنیا آمد. پدرش وکیل دادگستری و مادرش ریاضیدان بود.

پاول مدرک A.B. در سیاست را از دانشگاه پرینستون در سال 1975 دریافت کرد. وی مدرک حقوق (J.D.) را از دانشگاه جورج تاون در سال 1979 اخذ نمود. زمانی که در دانشگاه جورج تاون مشغول تحصیل بود، سردبیری مجله حقوق جورج تاون را بر عهده داشت.

دستاوردهای قابل توجه جرومی پاول

دستاوردهای جرومی پاول

سنای ایالات متحده بر اساس آرای قوی دو حزب، جرومی پاول را به عنوان رئیس فدرال رزرو تأیید کرد. در 5 دسامبر 2017، کمیته بانکداری سنا 22-1 به نفع او رأی داد که تنها رأی مخالف از سناتور الیزابت وارن (D-Mass.) بود. در 23 ژانویه 2018، مجلس سنا با 84 رای موافق در برابر 13 رای مخالف، نامزدی او را تأیید کرد.

قبل از پیوستن به FRB، از سال 2010 تا 2012، جرومی پاول یک محقق مدعو در مرکز سیاست دو حزبی در واشنگتن بود. جایی که او بر مسائل مالی فدرال و ایالتی تمرکز داشت.

از سال 1997 تا 2005، او یکی از شرکای گروه کارلایل، یک شرکت مدیریت سهام خصوصی و مدیریت دارایی بود.

از سال 1990 تا 1993، پاول به عنوان دستیار وزیر و معاون وزیر خزانه داری ایالات متحده در زمان رئیس جمهور وقت جورج اچ دبلیو بوش بود. مسئولیت‌های وی عبارت بود از سیاست‌گذاری در مورد مؤسسات مالی، بدهی خزانه داری و حوزه‌های مرتبط.

از سال 1984 تا 1990، پاول به عنوان وکیل و بانکدار در شهر نیویورک در شرکت دیلون کار کرد.

پاول علاوه بر خدمت در هیئت مدیره های شرکتی، در هیئت مدیره مؤسسات خیریه و آموزشی از جمله مرکز مالی Bendheim در دانشگاه پرینستون و Nature Conservancy واشنگتن دی سی و مریلند نیز خدمت کرده است.

زندگی شخصی جرومی پاول

همسر جرومی پاول

پاول از سال 1985 ازدواج کرده و پدر سه فرزند است. او بسیار به دوچرخه سواری علاقه دارد و گاهی با دوچرخه به محل کار خود در فدرال رزرو می‌رود. او اولین رئیس فدرال رزرو در بیش از 40 سال است که مدرک دکترا نداشته است. آخرین نفری که در اقتصاد مدرک دکترا نداشت، جی. ویلیام میلر بود که از سال 1978 تا 1979 ریاست فدرال رزرو تحت ریاست جیمی کارتر، رئیس جمهور وقت آمریکا را بر عهده داشت و دارای مدرک مهندسی دریایی و حقوق بود.

اقدامات تاثیرگذار جرومی پاول

جرومی پاول در می 2022 برای دومین دوره چهار ساله به عنوان رئیس فدرال رزرو تأیید شد، در زمانی که ایالات متحده و بسیاری از کشورهای جهان به دلیل افزایش تورم با مشکلات مالی روبرو هستند، تحت نظارت او، فدرال رزرو برای مبارزه با تورم فزاینده، نرخ بهره را افزایش داده است.

در دوره دوم او بر مدیریت مسائل پولی که بر ایالات متحده، مانند جنگ در اوکراین، مسائل اقتصادی مرتبط با ویروس کرونا، مشکلات زنجیره تأمین جهانی و تورم فزاینده تمرکز خواهد کرد.

در آگوست 2022، او در «ارزیابی مجدد محدودیت‌ها در اقتصاد و سیاست»، یک سمپوزیوم سیاست اقتصادی که توسط بانک فدرال رزرو کانزاس سیتی، جکسون هول، وایومینگ حمایت می‌شود، سخنرانی کرد. در این سخنرانی، تورم، افکار عمومی و نقش ضروری بانک‌های مرکزی بررسی شد.

دوره ریاست فدرال رزرو چقدر است؟

ریاست فدرال رزرو

دوره ریاست فدرال رزرو چهار سال است. هنگامی که یک دوره به پایان می‌رسد، رئیس فدرال رزرو می‌تواند توسط رئیس جمهور وقت مجدداً معرفی شود و توسط سنا تأیید شود. هیچ محدودیتی برای تعداد دوره‌هایی که یک فرد می‌تواند به عنوان رئیس فدرال رزرو خدمت کند وجود ندارد.

درآمد رئیس فدرال رزرو چقدر است؟

حقوق رئیس فدرال رزرو 203500 دلار است. این حقوق فعلی رئیس فدرال رزرو، جرومی پاول است.

چه کسی مالک فدرال رزرو است؟

مالک فدرال رزرو

فدرال رزرو متعلق به هیچ‌کس یا هیچ سازمانی نیست. فدرال رزرو بانک مرکزی ایالات متحده است که در سال 1913 برای مدیریت سیاست‌های پولی این کشور ایجاد شد. فدرال رزرو مستقل عمل می‌کند. البته برای فعالیت‌ها و تصمیمات خود باید کنگره را مطلع کند.

سخن پایانی

جرمی پاول یکی از افراد تاثیرگذار در سال‌های اخیر بوده است. در این مقاله اقدامات مهم مالی و اقتصادی این شخص را بررسی کردیم. حتما نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین در دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال، آموزش‌های اولیه این بازار را آموزش داده‌ایم. اگر نیاز به مشاوره ی مالی یا اطلاعات بیشتر در خصوص بازارهای مالی یا سوالی در مورد دوره های حامی آکادمی دارید، با تیم ما در ارتباط باشید.

نویسنده: مهسا رزاقی

مطالب مرتبط

مهم ترین رویدادها و اتفاقات دنیای کریپتو در سالی که گذشت

موقعیت های شغلی مرتبط با بازارهای مالی دنیا

مهم ترین رویدادها و اتفاقات بازار فارکس در سالی که گذشت

رکورد شکنی مجموعه ان‌ اف‌ تی (NFT) دونالد ترامپ

دونالد ترامپ متهم به استفاده از عکس‌های دارای کپی رایت در مجموعه NFT خود شده است.

 

4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید