وبلاگ

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به پروژه کمپانی Neuralink مجوز لازم را برای…
پروژه کمپانی Neuralink
فهرست مطالب
اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

کمپانی Neuralink و اخذ مجوز کارگزاری تراشه های عصبی در مغز انسان

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به پروژه کمپانی Neuralink مجوز لازم را برای شروع آزمایش‌های انسانی داده است. در این مقاله‌ی جذاب با ما همراه باشید.

 

کمی از بابت مسائل مربوط به هوش مصنوعی نگرانم. فکر می‌کنم این چیزی است که همه ما باید نگرانش باشیم.

ایلان ماسک | Elon Musk

 

پروژه کمپانی Neuralink چیست؟

پروژه Neuralink
پروژه Neuralink

کمپانی Neuralink که متعلق به ایلان ماسک است، با هدف ایجاد ارتباط مستقیم بین انسان و کامپیوتر ایجاد شده است. قرار بود که این ارتباط به لطف تراشه‌ای که در مغز کاشته می‌شود، انجام شود. در سال 2020 این کارگزاری تراشه روی حیوانات آزمایش شد.

Neuralink می‌خواهد رابط‌های مغز و ماشین با پهنای باند فوق العاده بالا را برای اتصال انسان و رایانه ایجاد کند. این کار به درمان اختلالات مغزی، محافظت و تقویت مغز انسان و در نهایت اتصال انسان به هوش مصنوعی کمک می‌کند.

آزمایش انسانی پروژه کمپانی Neuralink آغاز شد

آزمایش انسانی پروژه Neuralink
آزمایش انسانی پروژه Neuralink

ایلان ماسک پیش از این اعلام کرده بود که تراشه های مغزی که توسط شرکت او ساخته شده است روی انسان آزمایش خواهند شد. با این حال، قبل از شروع این آزمایش‌ها، تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) مورد نیاز بود. بر اساس اطلاعات جدید، سازمان غذا و داروی آمریکا مجوزهای لازم را برای آزمایش‌های انسانی به پروژه کمپانی Neural link  داده است.

متن بیانیه کمپانی Neuralink

طی بیانیه‌ای کمپانی ایلان ماسک خبر تأییدیه ایالات متحده را منتشر کرده است. متن این بیانیه به شرح زیر است:

ما هیجان زده هستیم که اعلام کنیم تأییدیه FDA را برای شروع اولین مطالعه بالینی خود در انسان دریافت کرده‌ایم! این نتیجه کار باورنکردنی تیم Neuralink در همکاری نزدیک با FDA است و اولین قدم مهمی است که روزی فناوری ما را قادر می‌سازد تا به افراد زیادی کمک کنیم.

درمان بیماری‌ها با تراشه‌ی مغزی کمپانی Neuralink

ایلان ماسک ادعا می‌کند که اگر در آینده موفق به کاشت ایمپلنت به عمق مغز شوند، بیماری‌هایی مانند نابینایی و افسردگی را می‌توان با Neuralink درمان کرد.

سخن پایانی

در راستای پیشرفت‌های هوش مصنوعی، شاهد تکامل ارتباطی انسان و رایانه هستیم. پروژه جذاب و پیچیده‌ی ایلان ماسک توانست پس از آزمایش‌های حیوانی به فاز انسانی وارد شود. اگر این تراشه‌ی مغزی بتواند درست و بدون خطر کار گذاشته شود، قطعاً شاهد پیشرفت‌های باورنکردنی خواهیم بود. حتماً نظرات و سؤالات خود را در کامنت ها برای ما بنویسید. همچنین در دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال، آموزش‌های اولیه این بازار را آموزش داده‌ایم. اگر نیاز به مشاوره ی مالی یا اطلاعات بیشتر در خصوص بازارهای مالی یا سوالی در مورد دوره های حامی آکادمی دارید، با تیم ما در ارتباط باشید.

نویسنده: مهسا رزاقی

مطالب مرتبط

نظر جو بایدن در خصوص هوش مصنوعی و ابراز نگرانی

 درخواست تعدادی از رهبران تکنولوژی به همراه ایلان ماسک برای توقف پروژه ChatGPT

استفاده بلومبرگ از هوش مصنوعی در پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید