وبلاگ

بلومبرگ به تازگی از هوش مصنوعی خود رونمایی کرده است. BloombergGPT یک هوش مصنوعی جدید…
هوش مصنوعی بلومبرگ
فهرست مطالب
اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

استفاده بلومبرگ از هوش مصنوعی در پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بلومبرگ به تازگی از هوش مصنوعی خود رونمایی کرده است. BloombergGPT یک هوش مصنوعی جدید برای امور مالی است. اگر در مورد این تکنولوژی جدید چیزی نمی‌دانید با ما همراه باشید.

 

بازار به کسانی کمک می کند که به خود کمک می‌کنند

وارن بافت | Warren Buffett

 

هوش مصنوعی بلومبرگ

هوش مصنوعی بلومبرگ

رسانه مالی بلومبرگ از مدل جدید هوش مصنوعی (AI) خود رونمایی کرده است. این رسانه قصد دارد راه‌های جدیدی را برای استفاده از داده‌های موجود در ترمینال شرکت باز کند. افراد بسیاری به آخرین پیشرفت این تکنولوژی واکنش نشان داده‌اند. برخی گفتند که این اتفاق، جرقه موج بعدی هوش مصنوعی شرکتی است. یکی از مخاطبان معتقد است که اگر AI جدید بلومبرگ کار کند، می‌تواند جایگزین تحلیلگران مالی شود.

رونمایی از هوش مصنوعی بلومبرگ

رونمایی از هوش مصنوعی بلومبرگ

در 30 مارس، بلومبرگ یک مقاله تحقیقاتی منتشر کرد که اطلاعات دقیقی در مورد توسعه BloombergGPT ارائه می‌دهد. به گفته این رسانه، هوش مصنوعی بلومبرگ برای انجام وظایف مختلف پردازشی پس از آموزش با مجموعه داده‌های مالی بزرگ ایجاد شده است. این هوش مصنوعی مدل زبان پارامتری 50 میلیاردی است که بر اساس داده‌های مالی آموزش داده شده است.

چند روز پس از انتشار مقاله تحقیقاتی، اعضای مختلف جامعه در این مورد اظهار نظر کردند. آن‌ها پیشرفت جدید در فضای هوش مصنوعی را تحسین کردند و پیش‌بینی‌های خود را برای آینده انجام دادند.

نظرات در مورد BloombergGPT

BloombergGPT

ایتان مولیک، استاد دانشگاه وارتون، در توییتی نوشت که هوش مصنوعی بلومبرگ، ممکن است موج بعدی هوش مصنوعی شرکتی باشد. بر اساس مقاله تحقیقاتی، پروفسور اظهار داشت که هوش مصنوعی BloombergGPT نشانه‌هایی از بهبود در وظایف مالی را نشان می‌دهد.

با انتشار این خبر، افراد دیگر نیز پیش‌بینی‌های خود را در مورد اثرات بالقوه هوش مصنوعی جدید به اشتراک گذاشتند. به گفته یکی از کاربران توییتر، این تکنولوژی ممکن است نتیجه مورد انتظار بلومبرگ را نداشته باشد. او اظهار داشت که بازارهای مالی در آستانه بازی سازی در یک سطح بی‌سابقه هستند.

در همین حال، افراد دیگری بیان کردند که اگر BloombergGPT مطابق با هدفش کار کند، ممکن است جایگزین تحلیلگران مالی شود. آن‌ها در توییتر نوشتند: اگر این کار تکنولوژی جواب دهد، تقریباً کار تحلیلگران مالی را انجام می‌دهد.

مشکلات پیش روی هوش مصنوعی بلومبرگمشکلات هوش مصنوعی بلومبرگ

افشای مدل جدید هوش مصنوعی بلومبرگ در بحبوحه اخباری مبنی بر اینکه ایتالیا ChatGPT OpenAI را مسدود کرده و تحقیقاتی را در مورد تخلفات مشکوک آغاز کرده است، منتشر شد. در 31 مارس، ناظر حفاظت از داده‌های ایتالیا اعلام کرد که ChatGPT را به طور موقت مسدود می‌کند زیرا در حال بررسی نقض احتمالی قوانین حفظ حریم خصوصی داده‌ها است.

سخن پایانی

در جدیدترین اتفاقات مربوط به AI، شاهد پیشرفت هوش مصنوعی در بازارهای مالی هستیم. بلومبرگ به تازگی از هوش مصنوعی خود به منظور پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال رونمایی کرد. حتما نظرات و سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. همچنین در دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال، آموزش‌های اولیه این بازار را آموزش داده‌ایم. اگر نیاز به مشاوره ی مالی یا اطلاعات بیشتر در خصوص بازارهای مالی یا سوالی در مورد دوره های حامی آکادمی دارید، با تیم ما در ارتباط باشید.

نویسنده: مهسا رزاقی

مطالب مرتبط

پتانسیل به کارگیری هوش مصنوعی یا AI در ساخت Defi

بررسی نظر بیل گیتس در خصوص ChatGPT

برنامه نویسی با ChatGPT و استفاده از آن در بازارهای مالی

 

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید