وبلاگ

ChatGPT هوش مصنوعی جدیدی است که توجه تمام رسانه‌ها را به خود جلب کرده است.…
ChatGPT هوش مصنوعی
فهرست مطالب
اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

برنامه نویسی با ChatGPT و استفاده از آن در بازارهای مالی

زمان مطالعه: 9 دقیقه

ChatGPT هوش مصنوعی جدیدی است که توجه تمام رسانه‌ها را به خود جلب کرده است. آیا این هوش مصنوعی جدید می‌تواند به ما در معاملات و بازارهای مالی کمک کند؟ برای پاسخ به این سؤال، در این مقاله با ما همراه باشید.

 

اگر به آزادی، اصل عدم تجاوز یا آزادی اقتصادی اهمیت می‌دهید، باید هر آنچه را که می توانید انجام داده تا بیت کوین را در زندگی روزمره خود به کار ببرید.

راجر ور | Roger Ver

 

استفاده از هوش مصنوعی در بسیاری از صنایع رو به افزایش است. هوش مصنوعی به ما در بسیاری از جنبه‌های زندگی کمک می‌کند. ChatGPT می‌تواند به ما در کدگذاری استراتژی‌ها و شاخص‌های معاملاتی و همچنین پیشنهاد جهت بازارهای مالی در آینده کمک کند.

درباره استراتژی‌های معاملاتی ChatGPT چه می‌دانید؟

استراتژی‌های معاملاتی ChatGPT

استراتژی‌های تجاری ChatGPT، استراتژی‌هایی هستند که با کمک هوش مصنوعی ChatGPT ایجاد می‌شوند که در حال حاضر در دنیا بسیار سروصدا کرده است. هوش مصنوعی می‌تواند به شما در ایجاد شاخص‌های فنی، استراتژی‌های معاملاتی بر اساس شاخص‌های مشخص شده و حتی الگوهای معاملاتی کمک کند. همچنین این هوش مصنوعی می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری‌ها و تحلیل‌ها و در نهایت پیش‌بینی بازارها کمک کند.

ChatGPT چیست و چگونه کار می‌کند؟

ChatGPT یک هوش مصنوعی است که توسط OpenAI توسعه یافته است. این هوش مصنوعی برای کمک به کارهایی مانند پاسخ دادن به سؤالات، دادن اطلاعات و مشارکت در گفتگو طراحی شده است. این هوش مصنوعی مبتنی بر معماری GPT است و بر اساس مجموعه داده‌های عظیمی از پاسخ‌های تولید شده توسط انسان آموزش داده شده است. به بیانی ساده‌تر با استفاده از مجموعه عظیمی از داده‌ها به این هوش مصنوعی آموزش‌های لازم را می‌دهند.

این مدل می‌تواند متنی شبیه انسان را در پاسخ به یک درخواست خاص تولید کند و می‌تواند برای کارهای خاصی مانند ترجمه زبان، پاسخ‌گویی به سؤال و خلاصه‌سازی متن به‌خوبی عمل کند. این تکنولوژی به منظور فراهم سازی منبعی دقیق برای کاربرانش طراحی شده است.

این تکنولوژی از تکنیکی به نام «مکانیسم توجه» برای تمرکز بر بخش‌های خاصی از ورودی در حین تولید خروجی استفاده می‌کند. همچنین از تکنیکی به نام جستجوی پرتو برای ایجاد فرضیه‌های متعدد و سپس انتخاب محتمل‌ترین فرضیه به عنوان خروجی نهایی استفاده می‌کند.

این هوش مصنوعی در حال حاضر در مرحله بتای باز است، بنابراین دائماً در حال یادگیری و به‌روزرسانی دانش خود است؛ اما تا همین لحظه به دلیل کارکرد فوق‌العاده خود بسیار مشهور شده است.

مزایای ChatGPT چیست؟

مزایای ChatGPT

ChatGPT چندین مزیت دارد. این ویژگی‌ها باعث شده است که سرتیتر تمام خبرها در دنیا باشد. ازجمله مزایای این هوش مصنوعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

به سؤالات اساسی پاسخ می‌دهد

ChatGPT می‌تواند به سؤالات اساسی در بسیاری از زمینه‌ها پاسخ دهد و حتی می‌تواند کدهای تقریباً کاملی را برای استراتژی‌های معاملاتی مختلف مطابق با ورودی شما، برای مشکلی که می‌خواهید حل شود، بنویسد.

قابلیت‌های تنظیم دقیق

ChatGPT را می‌توان برای انجام وظایف خاص، مانند ترجمه زبان یا پاسخ‌گویی به سؤال، با آموزش آن بر روی مجموعه داده‌های کوچک‌تری از نمونه‌های کار خاص، تنظیم کرد.

اندازه مدل بزرگ

این هوش مصنوعی بر اساس یک مدل بزرگ است، به این معنی که دارای پارامترهای زیادی است و می‌تواند از مقدار زیادی داده یاد بگیرد که منجر به عملکرد بهتر در بسیاری از کارها می‌شود. درواقع این تکنولوژی قابلیت یادگیری دائم و رفتار کردن بر اساس دانش جدید را دارد.

انعطاف‌پذیری

هوش مصنوعی می‌تواند برای انواع وظایف مانند پردازش زبان، مکالمه و ترجمه زبان استفاده شود.

جستجوی پرتو

با جستجوی پرتو، ChatGPT می‌تواند چندین فرضیه ایجاد کند که کیفیت متن تولید شده را بهبود می‌بخشد.

بهترین استراتژی‌های معاملاتی مورد استفاده در ChatGPT کدم‌اند؟

هیچ استراتژی خاصی برای استفاده با ChatGPT وجود ندارد. این تکنولوژی یک هوش مصنوعی چندمنظوره است. کاری که با آن انجام می‌دهید بستگی به آنچه می‌خواهید دارد. در اینجا چند راه برای استفاده از این تکنولوژی را در بازارهای مالی به شما می‌گوییم.

تحلیل بنیادی

می‌توانید از ChatGPT برای استخراج مقالات اخبار مالی، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر منابع داده‌ای بدون ساختار استفاده کنید. سپس می‌توان از این اطلاعات در ارتباط با معاملات خود استفاده کنید. با این کار می‌توانید داده‌های بسیار زیادی را در زمان کم بررسی کرده و تحلیل بنیادی مناسبی داشته باشید.

استراتژی‌هایی برای اطلاع از تصمیمات سرمایه‌گذاری

تجزیه و تحلیل احساسات

ChatGPT را می‌توان برای انجام تجزیه و تحلیل احساسات در مقالات اخبار مالی، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر منابع داده بدون ساختار تنظیم کرد. از این ویژگی می‌تواند برای شناسایی احساسات مثبت یا منفی در مورد یک سهام یا روند بازار خاص استفاده کرد.

تحلیل تکنیکال

می‌توانید از ChatGPT بخواهید هر شاخص فنی یا استراتژی مورد نظرتان را برای هر پلتفرم معاملاتی کد نویسی کند و کدی تقریباً عالی برای شما خواهد نوشت. با این حال، برای اینکه بدانید چه زمانی باید تغییرات لازم را برای عملکرد صحیح کد انجام دهید، باید با زبان برنامه نویسی آشنا باشید. عبارت ورودی شما در نحوه درک ChatGPT برای ارائه راه حل مورد انتظار بسیار اهمیت دارد.

چگونه ChatGPT به معامله‌گران کمک می‌کند تا تصمیمات بهتری بگیرند؟

تحلیل تکنیکال با ChatGPT

ChatGPT می‌تواند به معامله‌گران کمک کند تا با ارائه بینش و اطلاعات از مقادیر زیادی از داده‌های بدون ساختار، مانند مقالات اخبار مالی، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر منابع، تصمیمات بهتری بگیرند. در اصل، می‌تواند به تحلیل احساسات کمک کند، جایی که معامله‌گر می‌تواند احساسات مثبت یا منفی را در مورد یک سهام یا روند بازار خاص شناسایی کند و از آن در تصمیم‌گیری‌های معاملاتی استفاده کند.

ChatGPT با کمک به معامله‌گران در کد نویسی شاخص‌ها و استراتژی‌های فنی، تحلیل تکنیکال را برای معامله‌گران آسان‌تر می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد الگوهای قیمت و روندهایی را که می‌توانند در تصمیم‌گیری معاملات استفاده کنند، شناسایی کنند.

ChatGPT را می‌توان برای ایجاد پیش‌بینی‌ها بر اساس داده‌ها و اخبار تاریخی بازار تنظیم کرد. این پیش‌بینی‌ها می‌توانند برای اطلاع‌رسانی تصمیمات معاملاتی و شناسایی فرصت‌های بالقوه در بازار استفاده شوند. توجه داشته باشید که اعتبارسنجی پیش‌بینی‌ها و بینش‌های ایجاد شده توسط ChatGPT با منابع و روش‌های دیگر بسیار مهم است.

خطرات مرتبط با تجارت ChatGPT چیست؟

ChatGPT می‌تواند ابزار قدرتمندی برای استخراج اطلاعات از داده‌های بازار مالی بدون ساختار، پیش‌بینی‌ها و کدگذاری استراتژی‌های تکنیکال باشد، اما خطرات زیر را به همراه دارد:

کدها ممکن است حاوی اشتباه باشند

کدهای تولید شده توسط ChatGPT ممکن است حاوی اشکالاتی باشند. این کدها حتی در هنگام اجرا نیز ممکن است معیوب اجرا شوند و سیگنال‌های نادرستی بدهند. برای رفع آن‌ها باید زبان کد نویسی را بدانید. اگر نتوانید کد نویسی کنید، ChatGPT راه حل مناسبی برای شما نیست.

اتکای بیش از حد به پیش‌بینی‌های هوش مصنوعی

شما نباید تنها به پیش‌بینی‌های ایجاد شده توسط ChatGPT تکیه کنید. مدل‌ها می‌توانند اشتباه کنند و ممکن است تحت تأثیر سوگیری‌ها در داده‌های آموزشی قرار بگیرند. همیشه باید آن‌ها را با منابع و روش‌های دیگر تأیید کنید.

عدم تفسیرپذیری

برای تجزیه و تحلیل احساسات، ممکن است درک اینکه ChatGPT چگونه به یک نتیجه خاص رسیده است دشوار باشد. استدلال پشت یک پیش‌بینی خاص ممکن است مبتنی بر فرضیات نادرست باشد، اما معامله‌گر ابن موضوع را نمی‌داند.

عدم درک بازار

ChatGPT نمی‌تواند پویایی بازار و تعاملات پیچیده بین عوامل مختلف را که بر بازار تأثیر می‌گذارد درک کند. معامله‌گران باید درک خوبی از بازار داشته باشند تا از بینش‌ها و پیش‌بینی‌های ایجاد شده توسط ChatGPT به طور مؤثر استفاده کنند.

سودآورترین استراتژی برای تجارت ChatGPT چیست؟

سودآورترین استراتژی با -ChatGPT

درحالی‌که می‌توانید از ChatGPT برای تولید استراتژی‌های معاملاتی استفاده کنید، اما نمی‌تواند سودآورترین استراتژی‌های معاملاتی را به شما بگوید. شما فقط می‌توانید با تست همه استراتژی‌هایی که از ChatGPT ایجاد می‌کنید، بفهمید که بهترین عملکرد را دارید.

خوبی ChatGPT این است که می‌توانید از آن برای تنظیم دقیق یک ایده معاملاتی و تنظیم آن با یک استراتژی معاملاتی با اندیکاتورها، سیستم‌های هشدار و حتی یک الگوی معاملاتی استفاده کنید.

ملاحظات کلیدی هنگام استفاده از ChatGPT برای تجارت چیست؟

این‌ها مواردی هستند که هنگام استفاده از ChatGPT برای تجارت باید در نظر داشته باشید:

استراتژی‌های معاملاتی ایجاد شده توسط ChatGPT به خودی خود کامل نیستند. شما باید آن‌ها را تنظیم کنید تا همان‌طور که می‌خواهید کار کنند.

هوش مصنوعی بیش از حد به پیش‌بینی‌های مدل متکی است، بنابراین همیشه باید استراتژی‌ها را با منابع و روش‌های دیگر تأیید کنید، زیرا مدل‌ها ممکن است اشتباه کنند و ممکن است تحت تأثیر سوگیری‌ها در داده‌های آموزشی قرار بگیرند.

هوش مصنوعی از یک مدل زبانی استفاده می‌کند و نمی‌تواند پویایی بازار و تعاملات پیچیده بین عوامل مختلف را که بر بازار تأثیر می‌گذارد درک کند، بنابراین باید درک خوبی از بازار داشته باشید تا از بینش‌ها و پیش‌بینی‌های ایجاد شده توسط ChatGPT به طور مؤثر استفاده کنید.

بازار دائماً در حال تغییر است و پیش‌بینی‌ها و بینش‌های مدل ممکن است در طول زمان کهنه شوند. باید عملکرد مدل را زیر نظر داشته باشید و مرتباً آن را به‌روزرسانی کنید تا مطمئن شوید که پیش‌بینی‌های دقیق و مفیدی ارائه می‌دهد.

بهترین راه برای استفاده از ChatGPT برای تجارت موفق چیست؟

بهترین راه برای استفاده از ChatGPT

بهترین راه برای استفاده از ChatGPT برای تجارت موفق، استفاده از آن برای تولید ایده‌های معاملاتی یا توسعه ایده‌هایی است که قبلاً دارید. سپس، می‌توانید آن‌ها را خودتان یا با کمک ChatGPT به استراتژی‌های معاملاتی تبدیل کنید.

از چه ابزارها و تکنیک‌هایی می‌توان برای تجارت مؤثر با ChatGPT استفاده کرد؟

برخی از ابزارهایی که می‌توانید برای تجارت مؤثر با ChatGPT از آن‌ها استفاده کنید عبارت‌اند از:

پلتفرم‌های معاملاتی

به یک پلتفرم معاملاتی نیاز دارید که بتوانید کدهای تولید شده از ChatGPT را اجرا کنید. پلتفرمی که استفاده می‌کنید بستگی به زبانی دارد که از ChatGPT خواسته‌اید کد نویسی کند. اگر از هوش مصنوعی بخواهید استراتژی را به زبان pine script ایجاد کند، باید آن را در TradingView اجرا کنید. اگر استراتژی MQL4 را درخواست کردید، باید از آن در پلتفرم MT4 استفاده کنید.

تستر استراتژی

اکثر پلتفرم‌های معاملاتی بزرگ دارای تستر استراتژی هستند که در آن می‌توانید استراتژی را آزمایش کنید. اگر پلتفرم شما آن را ندارد، باید به دنبال نرم‌افزار بک تست باشید.

یک حساب آزمایشی

حساب دمو به شما کمک می‌کند تا بتوانید کد نویسی های این هوش مصنوعی را در بازار تست کنید.

تفاوت بین ChatGPT و استراتژی‌های معاملاتی سنتی چیست؟

ترید کردن با ChatGPT

در اینجا برخی از تفاوت‌های اصلی بین ChatGPT و استراتژی‌های معاملاتی سنتی آورده شده است:

منبع داده

ChatGPT از داده‌های بدون ساختار مانند مقالات اخبار مالی، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر منابع استفاده می‌کند، درحالی‌که استراتژی‌های معاملاتی سنتی معمولاً از داده‌های ساختار یافته مانند داده‌های بازار، صورت‌های مالی و شاخص‌های اقتصادی استفاده می‌کنند.

روش تجزیه و تحلیل

ChatGPT از تکنیک‌های پردازش زبان طبیعی برای استخراج بینش از داده‌های بدون ساختار استفاده می‌کند، درحالی‌که استراتژی‌های تجاری سنتی از تکنیک‌هایی مانند تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی و تحلیل کمی استفاده می‌کنند.

انعطاف‌پذیری

ChatGPT را می‌توان برای چندین کار پردازش زبان طبیعی تنظیم کرد، درحالی‌که استراتژی‌های معاملاتی سنتی معمولاً مختص نوع خاصی از تحلیل یا بازار هستند.

سوگیری انسانی

ChatGPT می‌تواند تحت تأثیر اطلاعات موجود در داده‌هایی باشد که روی آن آموزش داده شده است قرار بگیرد. استراتژی‌های تجاری سنتی نیز می‌توانند تحت تأثیر سوگیری معامله‌گری که استراتژی را اجرا می‌کند، قرار گیرد.

معامله‌گران چگونه می‌توانند به طور مؤثر از ChatGPT برای توسعه استراتژی‌های معاملاتی خود استفاده کنند؟

اگر از قبل یک ایده معاملاتی دارید، می‌توانید از هوش مصنوعی بخواهید تا یک استراتژی معاملاتی بر اساس آن ایده ایجاد کند. شما باید پلتفرم یا زبان برنامه‌نویسی را که می‌خواهید استراتژی برای آن ایجاد شود مشخص کنید. TradingView، MT4، MT5، TradeStation و غیره.

چگونه ChatGPT می‌تواند به معامله‌گران کمک کند تا عملکرد معاملاتی خود را بهبود بخشند؟

ChatGPT می‌تواند به معامله‌گران کمک کند تا عملکرد خود را با ایجاد تحلیل احساسات و بررسی داده‌ها بهبود بخشند. معامله‌گران می‌توانند این هوش مصنوعی را با استراتژی‌های معاملاتی خود ترکیب کنند تا فرصت‌های خرید یا فروش بالقوه را شناسایی کنند. معامله‌گران همچنین می‌توانند از هوش مصنوعی برای تولید استراتژی‌های معاملاتی استفاده کنند.

نکات و ترفندهای کلیدی برای تجارت موفق با ChatGPT چیست؟

تجارت موفق با ChatGPT

شما باید بدانید که می‌خواهید این هوش مصنوعی برای شما چه کاری انجام دهد.

شما باید از عبارت دقیق برای درخواست خود در ChatGPT استفاده کنید.

شما باید تا حدودی درک درستی از استراتژی‌ای داشته باشید که از هوش مصنوعی خواسته‌اید تا کد نویسی کند تا در صورت لزوم بتوانید آن را اشکال‌زدایی کنید.

سخن پایانی

به طور کلی برای استفاده از این هوش مصنوعی باید این مراحل را طی کنید: ایده معاملاتی داشته باشید.از ChatGPT بخواهید یک استراتژی سودآور بر اساس ایده برای هر پلتفرمی که انتخاب می‌کنید ایجاد کند. کد را کپی کنید و اشکالات موجود در آن را برطرف کنید.کد را بک تست کنید تا بدانید چگونه کار می‌کند.حتماً نظرات و سؤالات خود را در کامنت ها برای ما بنویسید. همچنین در دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال، آموزش‌های اولیه این بازار را آموزش داده‌ایم. اگر نیاز به مشاوره ی مالی یا اطلاعات بیشتر در خصوص بازارهای مالی یا سوالی در مورد دوره های حامی آکادمی دارید، با تیم ما در ارتباط باشید.

نویسنده: مهسا رزاقی

پروژه NFT ( ان اف تی) آمازون و توضیحات مربوط به آن

آیا می‌توان در دنیای کریپتو وام گرفت؟

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید