وبلاگ

دولت چین در حال ایجاد یک مرکز ملی نوآوری بلاک چین در پکن است. این…
مرکز ملی نوآوری بلاکچین در چین
فهرست مطالب
اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

مرکز ملی نوآوری بلاک چین در چین افتتاح شد

زمان مطالعه: 3 دقیقه

دولت چین در حال ایجاد یک مرکز ملی نوآوری بلاک چین در پکن است. این مرکز بر کاربردهای صنعتی و موارد استفاده عمده از فناوری بلاک چین، به ویژه موارد مرتبط با اقتصاد چین تمرکز دارد در این مقاله با ما همراه باشید.

 

سعی نکنید «بلاک چین» را تعریف کرده و یا مقرراتی برای آن وضع کنید. در نهایت در این کار شکست می‌خورید و دلیلش این است که عبارت «بلاک چین» آن قدر معنای گسترده‌ای یافته که تعریف آن ناممکن شده است. یک تعریف باید مشخص و سودمند باشد و درعین‌حال، کلی باشد که بتواند همه اجزا را در بر بگیرد.

نیک کارتر | Nick Carter

 

چین مرکز ملی نوآوری بلاک چین را راه اندازی می‌کند

مرکز ملی نوآوری بلاک چین

روزنامه دولتی پکن دیلی، گزارش داد که وزارت علوم و فناوری چین تأسیس یک مرکز تحقیقات بلاک چین به نام مرکز ملی نوآوری فناوری بلاک چین را تائید کرده است.

مرکز ملی نوآوری بلاک چین در پکن مستقر خواهد بود. این مرکز توسط آکادمی بلاک چین و BABEC که توسط دولت شهرداری پکن حمایت می‌شود، رهبری می‌شود. این مرکز بر توسعه فناوری‌های مرتبط با بلاک چین و کاربردهای صنعتی آن‌ها تمرکز خواهد کرد. روزنامه پکن دیلی افزود که این مرکز موارد استفاده عمده مرتبط با اقتصاد چین و معیشت شخصی را نیز بررسی خواهد کرد.

توسعه تکنولوژی ارزهای دیجیتال با افتتاح مرکز ملی نوآوری بلاکچین

مرکز ملی نوآوری و ارز دیجیتال

علیرغم موضع ضد رمزنگاری کشور چین و سرکوب مداوم فعالیت‌های مرتبط با رمزنگاری، چین از توسعه فناوری بلاک چین حمایت کرده است. در سال 2019، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین گفت که بلاک چین “نقش مهمی در دور بعدی نوآوری‌های تکنولوژیکی و تحول صنعتی ایفا خواهد کرد. وی خواستار تلاش بیشتر برای تسریع توسعه در این بخش شد.

پس از تائید شی، بسیاری از شرکت‌های فناوری، استارت‌آپ‌ها و سرمایه‌گذاران به فضای بلاک چین سرازیر شدند. تعداد شرکت‌های بلاک چین ثبت شده در اداره فضای سایبری چین (CAC) در جولای سال گذشته به 1821 افزایش یافت.

شرکت Red Date Technology مستقر در هنگ کنگ، یکی از اعضای مؤسس شبکه خدمات مبتنی بر بلاک چین (BSN) است. این شرکت ماه گذشته پروژه جدیدی را برای پیاده سازی استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در پرداخت های فرامرزی راه‌اندازی کرد. BSN توسط نهادهای مرتبط با دولت چین پشتیبانی می‌شود. از جمله این مراکز می‌توان به مرکز اطلاعات دولتی (SIC) زیر نظر کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین (NDRC) اشاره کرد.

موضع چین در مورد بازار ارز دیجیتال

ماینینگ ( استخراج) در چین

در همین حال، چین به موضع ضد رمزنگاری خود ادامه داده است. یکی از مشاوران سابق بانک مرکزی این کشور، بانک مردمی چین (PBOC)، اخیراً از دولت چین خواسته است تا ممنوعیت ارزهای دیجیتال خود را مجدداً ارزیابی کند. او هشدار داد که ممنوعیت دائمی محصولات مرتبط با رمزنگاری می‌تواند منجر به از دست رفتن فرصت‌ها در فناوری‌هایی مانند بلاک چین شود. او افزود که فناوری بلاک چین برای سیستم‌های مالی تنظیم‌شده «بسیار ارزشمند» هستند.

سخن پایانی

علیرغم سرکوب مداوم ارزهای دیجیتال در چین، این کشور همچنان از فناوری بلاک چین استقبال می‌کند. اکنون این کشور یک مرکز ملی نوآوری فناوری بلاک چین را، راه‌اندازی کرده است.حتماً نظرات و سؤالات خود را در کامنت ها برای ما بنویسید. همچنین در دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال، آموزش‌های اولیه این بازار را آموزش داده‌ایم. اگر نیاز به مشاوره ی مالی یا اطلاعات بیشتر در خصوص بازارهای مالی یا سوالی در مورد دوره های حامی آکادمی دارید، با تیم ما در ارتباط باشید.

نویسنده : مهسا رزاقی

مطالب مرتبط

 رمزارز یا کریپتوکارنسی چیست؟

افزایش آمار کرونا در چین و بازگشایی مجدد مرزهای این کشور در سال جدید

 

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید