وبلاگ

کشور چین هم‌زمان با افزایش موارد کرونا (کووید-19) مرزها را باز می‌کند. پکن قصد دارد…
شیوع کرونا
فهرست مطالب
اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

افزایش آمار کرونا در چین و بازگشایی مجدد مرزهای این کشور در سال جدید

زمان مطالعه: 5 دقیقه

کشور چین هم‌زمان با افزایش موارد کرونا (کووید-19) مرزها را باز می‌کند. پکن قصد دارد قوانین قرنطینه را برای مسافران کنار بگذارد.

 

یک سرمایه‌گذاری راحت، به ندرت سودآور است.

رابرت آرنوت | Robert Arnott

 

لغو الزامات قرنطینه کرونای مسافران در چین

لغو قرنطینه کرونا

اورژانس بیمارستان چائویانگ در این ماه، مملو از بیماران شده است. مقامات بهداشتی چین قصد دارند تا اوایل ماه آینده الزامات قرنطینه کرونا را برای مسافران بین‌المللی لغو کنند.

چین یکی از محدودکننده‌ترین اقدامات قرنطینه ویروس کرونا در جهان را حفظ کرده است. این اقدامات اقتصاد این کشور را به طور قابل توجهی کند کرده و خشم مردم را برانگیخته است. در پی موج اعتراضات در پاییز امسال، مقامات چین تصمیم‌های جدیدی گرفتند. این مقامات به طور ناگهانی استراتژی سختگیرانِ خود را در اوایل این ماه کنار گذاشتند.

کاهش اقدامات بهداشتی بیماری کرونا در چین

بیماری کرونا در چین

به گفته کمیسیون ملی بهداشت، چین از 8 ژانویه تمام اقدامات قرنطینه‌ای برای کرونا، از جمله الزامات برای بازدیدکنندگان ورودی، اعم از خارجی و اتباع چینی را لغو خواهد کرد.

این کمیسیون اواخر روز دوشنبه طرحی را برای توقف درمان کووید-19 به عنوان یک بیماری عفونی “کلاس A” صادر کرد که مستلزم اقدامات کنترلی سختگیرانِ است و مدیریت ویروس را به “کلاس B” کاهش می‌دهد که نیاز به درمان و پیشگیری اولیه بیشتری دارد. وال‌استریت ژورنال ماه گذشته گزارش داد که چین در حال بررسی چنین اقدامی است که به این کشور فضایی به منظور کاهش بیشتر اقدامات بهداشت عمومی می‌دهد.

این تغییر به این معنی است که افرادی که از خارج از کشور به چین سفر می‌کنند باید تست کوید 19 آن‌ها در 48 ساعت منفی باشد. در این صورت آن‌ها می‌توانند به کشور چین وارد شوند. ورودی‌های بین‌المللی، دیگر نیازی به آزمایش در بدو ورود یا قرنطینه نخواهند داشت. این اتفاق گامی بزرگ در جهت باز شدن مرزهای کشوری است که به مدت سه سال به طور گسترده به روی جهان بسته بوده است.

این کمیسیون در بیانیه خود متعهد شد که سفرهای خارجی به چین را تسهیل کند. سفرهای تجاری، تحصیلی و گردهمایی خانوادگی و ارائه کمک به ویزا گرفتن در دستور کار این کمیسیون است.

افزایش میزان ابتلا به کرونا در چین

افزایش میزان کرونا در چین

تغییر در قوانین قرنطینه زمانی رخ داده است که کلینیک‌ها و اورژانس‌ها در پکن همچنان مملو از بیماران بودند. شی جین پینگ، رهبر چین از مقامات محلی خواست تا برای نجات جان افراد تلاش کنند.

قبل از کاهش محدودیت‌های کووید در روز دوشنبه، شی جین پینگ برای اولین بار در اظهاراتی به مناسبت هفتادمین سالگرد جنبش سلامت میهنی، به واقعیت جدید همه‌گیری کشورش پرداخت.

شی جین پینگ گفت: در حال حاضر، تلاش‌های پیشگیری و کنترل کووید در کشور ما با شرایط جدید و مأموریت جدیدی مواجه است. چین باید جنبش سلامت میهنی هدفمندتر را راه اندازی کند تا به طور مؤثر جان و سلامت مردم را تضمین کند.

وضعیت بیمارستان‌های چین

وضعیت بیمارستان‌های چین

بر اساس گزارش‌ها، در بخش اورژانس بیمارستان چائویانگ در شرق پکن که به دلیل درمان بیماری‌های تنفسی شهرت دارد، راهروهای بخش مراقبت‌های ویژه مملو از ده‌ها بیمار است که روی تخت‌های قابل حمل دراز کشیده‌اند. یکی از پرستاران بیان کرد که تمام تخت‌های آی سی یو پر است. تنها بیمارانی که بیشترین علائم را دارند بستری می‌شوند. او گفت: آن دسته از بیمارانی که علائم کمتری دارند، تنها می‌توانند یک تخت موقت داشته باشند و در راهرو بمانند.

یک مقام ارشد بهداشتی در استان ساحلی ژجیانگ،گفت که موارد ابتلای جدید روزانه به یک میلیون نفر رسیده است. انتظار می‌رود این موج در حدود دو میلیون مورد در روز برسد.

یک مقام بهداشت محلی گفت: تقریباً نیم میلیون نفر هر روز در شهر شمال شرقی چینگدائو به این ویروس مبتلا می‌شوند.

اقدامات اقتصادی چین

اقدامات اقتصادی چین

برای به حداقل رساندن تأثیر افزایش کرونا بر اقتصاد آسیب دیده چین، در برخی از شهرها اعلام شده است که مردم حتی اگر علائم خفیف داشته باشند می‌توانند به سر کار بازگردند. مقامات در شانگهای روز شنبه گفتند که 25 میلیون نفر از ساکنان این شهر نیازی به قرنطینه شدن در خانه برای بیش از هفت روز ندارند، حتی اگر هنوز آزمایش آن‌ها مثبت باشد.

انتقال سریع کرونا (کووید-19) در چین

انتقال سریع کرونا

مایکل اوسترهولم، مدیر مرکز تحقیقات و سیاست بیماری‌های عفونی در دانشگاه مینه‌سوتا، گفت که احتمال شیوع جدید در خارج از مرزهای چین و ظهور انواع خطرناک ویروس وجود دارد.

دکتر اوسترهولم گفت: احتمال ایجاد سویه‌های جدید بسیار محتمل است. این سویه‌ها می‌توانند تأثیر فوق‌العاده‌ای بر بقیه جهان داشته باشند.

لی کچیانگ، نخست‌وزیر چین، در اظهارات خود به مناسبت سالگرد کمپین سلامت میهنی که طی سال‌ها برای هدف قرار دادن بیماری‌های عفونی مانند مالاریا تکامل یافته است، گفت که تعدیل‌ها در سیاست‌های کووید-19 این کشور، به شیوه‌ای منظم اجرا می‌شوند. وی از مقامات خواست که تمام تلاششان را برای رسیدگی به خواسته‌های عمومی برای مراقبت‌های پزشکی و تجهیزات انجام دهند.

وضعیت بیماری کرونا در چین بعد از برداشتن محدودیت‌ها

موج جدید کرونا

پس از اینکه مقامات اکثر محدودیت‌ها را لغو کردند، موارد ابتلا به کووید-19 افزایش یافت. با افزایش موج جدید کرونا، مردم به قرنطینه کردن و خرید داروها روی آورده‌اند.

سیستم بهداشتی چین که حتی قبل از شیوع بیماری همه‌گیر از منابع کمی برخوردار بود، برای مقابله با نوع اومیکرون به سرعت در حال گسترش و تکامل است. رشد عفونت‌ها باعث شده است که مردم به دنبال خرید کیت‌های آزمایش خانگی همراه با ایبوپروفن و سایر داروها باشند.

یکی از کارکنان مرکز فوریت‌های پزشکی پکن گفت که او و همکارانش در هفته‌های اخیر بی‌وقفه برای انتقال بیماران به بیمارستان چائویانگ کار کرده‌اند. او انتظار دارد که وضعیت فعلی چند هفته دیگر ادامه داشته باشد.

یک پرستار در اورژانس بیمارستان اول دانشگاه پکن گفت که تخت‌ها همه پر است. زمان انتظار در بخش داخلی تقریباً شش ساعت است. سامانه اطلاع‌رسانی بیمارستان اعلام کرد که نزدیک به 50 بیمار در انتظار ویزیت هستند.

در هفته‌های اخیر، پزشکان و پرستاران از سراسر چین برای حمایت از پایتخت به پکن اعزام شده‌اند. بر اساس گزارش رسانه‌های دولتی، استان شاندونگ، تیمی از کادر پزشکی را به پکن فرستاد.

در ایالات متحده، وزارت امور خارجه روز جمعه از مردم خواست که به دلیل افزایش موارد کرونا، اجرای خودسرانه قوانین محلی و محدودیت‌های مرتبط با کووید-19 در سفر کردن به چین تجدید نظر کنند.

سخن پایانی

چین با موج جدید کرونا دست‌وپنجه نرم می‌کند. در همین هنگام مقامات چینی از لغو الزامات قرنطینه داده‌اند. حتماً نظرات و سؤالات خود را در کامنت ها برای ما بنویسید. حتماً نظرات و سؤالات خود را در کامنت ها برای ما بنویسید. همچنین در دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال، آموزش‌های اولیه این بازار را آموزش داده‌ایم. اگر نیاز به مشاوره ی مالی یا اطلاعات بیشتر در خصوص بازارهای مالی یا سوالی در مورد دوره های حامی آکادمی دارید، با تیم ما در ارتباط باشید.

نویسنده: مهسا رزاقی

 

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید