وبلاگ

ژاپن قصد دارد یک هیئت متخصص برای بررسی ین دیجیتال تشکیل دهد. این حرکت گسترده‌…
ین دیجیتال ژاپن
فهرست مطالب
اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

آمادگی بانک ژاپن برای به کارگیری و تست پروژه ین دیجیتال

زمان مطالعه: 3 دقیقه

ژاپن قصد دارد یک هیئت متخصص برای بررسی ین دیجیتال تشکیل دهد. این حرکت گسترده‌ به دنبال دو سال آزمایش‌هایی است که بانک ژاپن (BOJ) برای تصمیم‌گیری در مورد صدور CBDC انجام داده است. در این مقاله با ما همراه باشید.

 

بازار به کسانی کمک می کند که به خود کمک می‌کنند

وارن بافت | Warren Buffett

 

راه اندازی آزمایشی ین دیجیتال

راه اندازی ین دیجیتال

ژاپن پس از تصمیم خود برای راه اندازی آزمایشی برای ین دیجیتال، به گروه انحصاری کشورهای متمایل به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می‌پیوندد. بانک مرکزی ژاپن (BOJ) در پنجمین نشست کمیته ارتباط و هماهنگی ارز دیجیتال بانک مرکزی با حضور ذینفعان مربوطه، آخرین تحول را اعلام کرد. اوچیدا شینیچی، مدیر اجرایی BOJ فاش کرد که بانک مرکزی پس از سال‌ها آزمایش، گام بعدی را برمی دارد.

اخبار تست پروژه ین دیجیتال

پروژه ین دیجیتال

خبرگزاری ژاپنی NHK گزارش داد، وزارت دارایی ژاپن در نظر دارد در ماه آوریل یک هیئت متخصص ایجاد کند. قرار است که این هیئت امکان سنجی معرفی ین دیجیتال را بررسی کند.

بر اساس گزارش، این وزارتخانه بر ایجاد چارچوبی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) تمرکز خواهد کرد. این اقدام با توجه به مطالعه فنی بانک ژاپن (BOJ) در دو سال گذشته است. این وزارتخانه در نظر دارد از یافته‌های هیئت کارشناسی برای آماده‌سازی صدور احتمالی ین دیجیتال استفاده کند.

CBDC چیست؟

CBDC چیست

CBDC ها نسخه‌های دیجیتالی ارزهای سنتی مانند دلار آمریکا، ین و یورو هستند که توسط بانک‌های مرکزی صادر و پشتیبانی می‌شوند. برخلاف ارزهای دیجیتال که غیرمتمرکز هستند و توسط هیچ دولت یا مقام مرکزی پشتیبانی نمی‌شوند، CBDC‌ها توسط یک بانک مرکزی صادر می‌شوند و در یک سیستم متمرکز عمل می‌کنند.

CBDC ها هنوز در مراحل اولیه توسعه هستند. مخالفان ارزهای دیجیتال منتشر شده توسط بانک مرکزی ابراز نگرانی کرده‌اند که این فناوری به مقامات کنترل بی‌سابقه‌ای بر تراکنش‌های مالی می‌دهد. علاوه بر این، برخی افراد استدلال می‌کنند که CBDC ها غیر ضروری هستند و اشکال سنتی پرداخت کافی است.

با وجود این نگرانی‌ها، بسیاری از بانک‌های مرکزی در سراسر جهان در حال بررسی احتمالات انتشار CBDC هستند. بحث پیرامون استفاده از این ارزها ادامه دارد. ایالات متحده، چین، هند و چندین کشور اروپایی در حال بررسی قابلیت ارزهای دیجیتال دولتی هستند.

سخن پایانی

ژاپن در حال تست کردن ین دیجیتال است. بانک‌های این کشور قصد دارند تا ابزارهای ارزان‌تر و آسان‌تری برای پرداخت و انتقال پول فراهم کنند. همچنین در دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال، آموزش‌های اولیه این بازار را آموزش داده‌ایم. اگر نیاز به مشاوره ی مالی یا اطلاعات بیشتر در خصوص بازارهای مالی یا سوالی در مورد دوره های حامی آکادمی دارید، با تیم ما در ارتباط باشید.

نویسنده: مهسا رزاقی

مطالب مرتبط

افزایش شرکت هایی که ارز دیجیتال را به عنوان شیوه پرداخت می‌پذیرند

وب‌سایت‌های غیرمتمرکز چیست و چگونه اداره می‌شوند؟

ارز فیات (fiat currency) چیست؟ مشخصه ها و قابلیت های این ارز

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید