وبلاگ

بایننس اتهامات ایالات متحده مبنی بر نقض قوانین تجارت و دستکاری بازارها را رد می‌کند.…
اتهامات بایننس
فهرست مطالب
اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

ماجراهای پشت پرده دستکاری بایننس در بازار کریپتوکارنسی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

بایننس اتهامات ایالات متحده مبنی بر نقض قوانین تجارت و دستکاری بازارها را رد می‌کند. شواهد حاکی از این است که اتهاماتی علیه این صرافی بزرگ وجود دارد. در این مقاله با ما همراه باشید.

 

روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید. حرفه شما، موتور تولید ثروت شماست!

پل کلیترو | Paul Clitheroe

 

پاسخ Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس

مدیر عامل بایننس

Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، در پاسخ به شکایت CFTC که علیه او و بزرگ‌ترین صرافی رمز ارز جهان ارائه شد، گفت این اتهامات یک شکایت مدنی غیرمنتظره و ناامید کننده است.

چانگ پنگ ژائو، مدیر اجرایی بایننس، در شکایت کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) اتهامات مربوط به تخلف را رد کرد. او گفت که Binance متعهد به شفافیت و همکاری با تنظیم‌کننده‌ها و مجریان قانون ایالات متحده و سایر نقاط جهان است.

ژائو در پست وبلاگی خود نوشت: شکایت CFTC به نظر می‌رسد حاوی بیان ناقصی از حقایق باشد. بایننس، از نظر حجم معاملات، تحت هیچ شرایطی برای سود معامله نمی‌کند یا بازار را دستکاری نمی‌کند.

اتهامات وارد شده به صرافی بزرگ بایننس

صرافی بزرگ بایننس

بایننس یک شرکت و پلتفرم جداگانه به نام Binance.US را برای ساکنان ایالات متحده راه‌اندازی کرد. این شرکت ارزهای دیجیتال کمتری را ارائه می‌کند و هزینه‌های بیشتری را دریافت می‌کند.

در دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در ناحیه شمالی ایلینویز شکایتی برعلیه Binance تنظیم شده است. طبق این شکایت، بایننس قوانین مشتقات را با اجازه دادن به ساکنان ایالات متحده برای تجارت ابزارهای مالی مختلف مربوط به دارایی‌های دیجیتال نقض کرده است.

گرچن لو، معاون مدیر و مشاور ارشد بخش اجرای CFTC، گفت: ایمیل‌ها و چت‌های خود متهمان نشان می‌دهد که تلاش‌های بایننس برای انطباق بایننس ساختگی بوده است.

استدلال ها در مورد اتهامات بایننس

اتهامات بایننس

این اتهامات در حالی مطرح می‌شود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، امسال به طور فزاینده‌ای پلتفرم‌های دارایی دیجیتال، مانند صرافی‌های کریپتوکارنسی Kraken و Coinbase را با جریمه‌ها و هشدارهایی در مورد خدماتی که گفته می‌شود قوانین مالی را نقض می‌کنند، هدف قرار داده‌اند.

CFTC برای بایننس به دنبال جریمه‌های پولی، ممنوعیت دائمی معاملات و ثبت نام و حکم دائمی در برابر نقض بیشتر قانون بورس کالا و مقررات CFTC است.

VPN ها و بایننس

CFTC گفت: بایننس به مشتریان آمریکایی کمک کرده تا از طریق استفاده از شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) برای پنهان کردن مکان‌هایشان، از کنترل‌ها فرار کنند.

رگولاتور گفت Binance در سال 2019 آموزشی با عنوان راهنمای مبتدی برای VPN منتشر کرد. بایننس در این مقاله گفته: شما می‌توانید از یک VPN برای باز کردن قفل سایت هایی که در کشور شما محدود شده‌اند استفاده کنید.

با این حال، ژائو در پست وبلاگی خود گفته که هیچ شرکت دیگری از سیستم‌های جامع‌تر یا مؤثرتر از Binance برای شناسایی محل اقامت مشتریان استفاده نمی‌کند.

بایننس می‌گوید: ما کاربران ایالات متحده را بر اساس موارد زیادی بررسی می‌کنیم. از جمله این موارد می‌توان به ملیت، IP، شرکت مخابراتی تلفن همراه، سپرده‌گذاری و برداشت بانکی، شماره کارت اعتباری اشاره کرد.

بایننس و پول شویی

پول شویی بایننس

CFTC همچنین ادعا می‌کند که Binance نتوانسته یک برنامه مؤثر ضد پول‌شویی را اجرا کند. به گفته CFTC، حداقل تا ماه مه 2022، بایننس هیچ گزارش فعالیت مشکوکی در ایالات متحده ارائه نکرده است. علیرغم اینکه چنین گزارش‌هایی را در سایر حوزه‌های قضایی ارائه کرده است. این آژانس گفت که افسران بایننس می‌دانستند که پلتفرم آن‌ها فعالیت‌های بالقوه غیرقانونی را تسهیل کرده است.

طبق گزارش CFTC، در ژوئیه 2020، یکی از کارمندان Binance به لیم نامه نوشت و پرسید که آیا حساب کاربری که تراکنش‌های اخیرش بسیار نزدیک با فعالیت‌های غیرقانونی است و بیش از 5 میلیون دلار آمریکا تراکنش‌های او به‌طور غیرمستقیم از خدمات مشکوک منشأ می‌شوند باید مسدود شود؟

بار دیگر، ژائو در این پست بلاگ پاسخ داد که بایننس با تنظیم‌کننده‌ها و سازمان‌های دولتی در سرتاسر جهان همکاری می‌کند و خود را به استانداردهای بالا، اغلب بالاتر از آنچه مقررات موجود نیاز دارد، نگه می‌دارد و افزود: ما از چالش‌ها دوری نمی‌کنیم.

سخن پایانی

بایننس صرافی معتبر ارزهای دیجیتال در جهان است. اخیراً اتهاماتی جدی برعلیه این صرافی بیان شده است. حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین در دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال، آموزش‌های اولیه این بازار را آموزش داده‌ایم. اگر نیاز به مشاوره ی مالی یا اطلاعات بیشتر در خصوص بازارهای مالی یا سوالی در مورد دوره های حامی آکادمی دارید، با تیم ما در ارتباط باشید.

نویسنده: مهسا رزاقی

مطالب مرتبط

پشت پرده ورشکستگی صرافی ارزهای دیجیتال اف‌تی‌ایکس (FTX)

آمادگی بانک ژاپن برای به کارگیری و تست پروژه ین دیجیتال

مدیر عامل جدید یوتیوب (YouTube) دوستدار و طرفدار Web3 است

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید