تحلیل هفتگی بازار ارز دیجیتال - 26 ارزدیبهشت 1401
فهرست مطالب
اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

تحلیل هفتگی بازار ارز دیجیتال (ویدئو + متن) – دوشنبه 26 اردیبهشت 1401

در تحلیل این هفته بازار ارز دیجیتال (هفته آخر اردیبهشت) به تحلیل و بررسی بازار قرمز رمز ارزها به صورت متنی و ویدئویی پرداختیم. تحلیل دامیننس‌های مهم، حجم معاملات بازار، الگوهای کندلی، محدوده‌های حمایتی و مقاومتی رمز ارزهای مهم مانند بیت کوین و اتریوم در تحلیل این هفته حامی آکادمی از بازار قرمز رمز ارزها توسط خانم میترا تاتاری بررسی شده است.
زمان مطالعه: 4 دقیقه
توجه داشته باشید که در دقیقه 6:40 ویدئو، چارت پولکادات با نماد DOT بررسی می‌شود و نه دوج کوین

 

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید شاهد بازار نسبتاً قرمز هستیم و در چند روز اخیر شاهد درجا زدن بازار بودیم. در هفته‌ای که گذشت شاهد اتفاقات عجیبی مانند سقوط لونا بودیم. در تحلیل بازار ارز دیجیتال به صورت هفتگی تمامی اتفاقات بازار رمز ارز را بررسی خواهیم کرد با تحلیل تکنیکال، همانطور که در دوره ارز دیجیتال و دوره تحلیل تکنیکال آموزش دادیم، قیمت رمز ارزهای مختلف بازار را تحلیل و بررسی می‌کنیم.

تحلیل وضعیت قرمز بازار ارز دیجیتال

تحلیل دامیننس تتر

این دامیننس امروز یک حرکت مثبت را روی حمایت خود داشت و برگشت (این حمایت در تصویر زیر با رنگ بنفش مشخص شده است) و در مقابل بیت کوین ریزش کرد.

حرکت مثبت دامیننس تتر روی حمابت خود

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، محدوده‌ی حمایت بعدی این دامیننس %5.57 است. اگر با بازگشایی بازار آمریکا و حدوداً در ساعت 5، 5:30 عصر، شاهد معاملات خوبی در بازار باشیم، این دامیننس می‌تواند محدوده‌ی حمایت را شکسته و به محدوده‌ی حمایت قبلی خود یعنی 5، %5.5 برگردد. در این صورت می‌توانیم شاهد یک حرکت مثبت در مارکت باشیم.

تحلیل دامیننس بیت کوین

در تایم فریم روزانه‌ی دامیننس بیت کوین یک محدوده‌ی مهم داریم (در تصویر زیر با رنگ آبی مشخص شده است) که در حال حاضر این مقاومت شکسته شده است و در حال تثبیت بالای این مقاومت است. اگر این دامیننس امروز با بازگشایی بازار آمریکا بتواند حرکت خوبی مثل قبل داشته باشد، می‌توانیم شاهد افزایش دامیننس تا محدوده‌ی 47 باشیم.

تحلیل تایم فریم روزانه دامیننس بیت کوین

همان‌طور که در تصویر می‌بینید اندیکاتور RSI در حال ورود به مناطق اشباع است و این امکان وجود دارد که ابتدا یک اصلاح داشته باشیم و شاهد ریکاوری RSI باشیم و بعد نمودار بتواند تا مقاومت بعدی حرکت بکند. اگر دامیننس بیت کوین بتواند تا مقاومت 47 حرکت کند، برای کلیت بازار خوب است و اصلاح این دامیننس باعث می‌شود که آلت کوین‌ها حرکت بکنند و قیمت بیت کوین اصلاح چندانی نداشته باشد.

بنابراین رسیدن دامیننس بیت کوین در محدوده‌ی 47 و بعد از آن هر اصلاحی روی دامیننس بیت کوین می‌تواند باعث یک حرکت خوب روی آلت کوین‌ها شود.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)

اگر چارت بیت کوین را در تایم فریم 4 ساعته قرار دهید، مشاهده می‌کنید که مستعد تشکیل یک الگوی سر و شانه‌ی کف بوده است. همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید برای شکسته شدن این محدوده‌ی استاتیک و Neck line که محدوده‌های بسیار مهمی هستند، نیاز به حجم سنگین است. این محدوده شکسته شد اما نتوانست حجمی را بگیرد و شبیه یک شکست فیک عمل کرده و مجدداً قیمت اصلاح شده است.

چارت 4 ساعتع بیت کوین در تحلیل هفتگی بازار ارز دیجیتال

همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید بر روی اندیکاتور RSI هنوز می‌توانیم این شکست را یک پولبک به محدوده‌ی 50 در نظر بگیریم. این پولبک و حرکت بازار نیازمند افزایش حجم معاملات است. به دلیل باز شدن بازار آمریکا می‌توانیم امید داشته باشیم که اگر شاخص بورس مثبت باشد و شاهد حجم معاملات خوبی باشیم، این نمودار به سمت بالا حرکت می‌کند و در حالت خوش‌بینانه می‌تواند خود را به محدوده‌ی تعادلی 33300 در تایم فریم روزانه برساند.

در صورتی که با افزایش حجم معاملات محدوده‌ی داینامیک شکسته شود و قیمت Close ساعتی یا 4 ساعته زیر 29 بسته شود، دوباره محدوده‌ی 26 و 28 بیت کوین را خواهیم دید. از طرف دیگر در صورتی که افزایش معاملات امروز باعث شود که کندل ساعتی با Close بالای 30 بسته شود، شاهد افزایش قیمت به سمت محدوده‌ی تعادلی 33300 هستیم. در صفحه تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین روز دوشنبه 26 اردیبهشت، به طور کامل وضعیت BTC را شرح داده‌ایم.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریم (ETH)

با توجه به تصویر زیر اتریم می‌تواند واگرایی Divergence را که مدت‌هاست (با رنگ قرمز در تصویر مشخص شده است) مستعد تشکیل آن است را تائید کرده و بازار بتواند برگردد. البته تمام این اتفاقات منوط بر افزایش حجم معاملات است. اگر حجم معاملات در حد پایین بماند، همچنان در همین قیمت‌های بین 29200 تا 30300 نوسان خواهیم داشت و بازار حرکتی نخواهد کرد.

تحلیل قیمت اتریوم در تحلیل هفتگی بازار ارز دیجیتال حامی آکادمی

تحلیل تکنیکال قیمت بایننس کوین (BNB)

در بایننس کوین هم یک Divergence بین دو کف ماژور داریم که هنوز تأییدیه آن مشاهده نمی‌شود. محدوده‌های مهم برای این کوین محدوده‌ی مقاومت 330 دلار است و نزدیک به این محدوده شاهد عرضه و فروش در کلیت بازار خواهید بود و محدوده‌ی 275 بایننس کوین را به عنوان یک حمایت قوی روی کلیت بازار در نظر بگیرید. محدوده‌های بایننس کوین همیشه مهم هستند و می‌توانند جهت دهنده به بازار باشند. محدوده‌ی 230 هم محدوده‌ی اصلاحی فوق‌العاده جذابی محسوب می‌شود.

تحلیل چارت بایننس کوین در بازار ارز دیجیتال

 

تحلیل تکنیکال قیمت پولکادات (DOT)

این کوین هم مانند تمامی آلت کوین‌ها و بیت کوین مستعد تشکیل یک واگرایی مثبت ماژور هست اما هنوز تأییدیه‌ها را مشاهده نمی‌کنیم. دقت کنید که اگر با بازگشایی بازار نیویورک کلوز ساعتی زیر محدوده‌ی 29 داشته باشیم، بازار فعلاً نزولی خواهد بود.

بررسی چارت پولکادات در تحلیل هفتگی بازار ارز دیجیتال

2.5/5

دیدگاهتان را بنویسید