وبلاگ

در تحلیل هفتگی بازار ارز دیجیتال این هفته یعنی روز چهارشنبه 21 دی ماه 1401 نگاهی کلی…
تحلیل بیت کوین امروز
فهرست مطالب
اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

تحلیل کامل بیت کوین (ویدئو + متن) – چهارشنبه 22 دی 1401

زمان مطالعه: 5 دقیقه

در تحلیل هفتگی بازار ارز دیجیتال این هفته یعنی روز چهارشنبه 21 دی ماه 1401 نگاهی کلی به تحلیل بیت کوین انداختیم. در این مقاله به صورت جزئی‌تر و دقیق‌تر با استفاده از اصول تحلیل تکنیکال که در دوره تحلیل تکنیکال و دوره ارز دیجیتال آموزش دادیم، الگوی تشکیل شده در نمودار بیت کوین را به همراه سطوح حمایت و مقاومت تحلیل و بررسی می‌کنیم و نگاهی به سناریوهای احتمالی آن می‌اندازیم. دقت کنید که این تحلیل به منزله پیشنهاد خرید یا فروش نیست و فقط جنبه آموزشی برای دانشجویان بازارهای مالی دارد.

ویدیو تحلیل کامل بیت کوین

نمایش ویدیو درباره قیمت و رشد بیت کوین

 

تحلیل بلند مدت بیت کوین

تحلیل بیت کوین

اولین نکته‌ی حائز اهمیت در تایم فریم روزانه (D) ورود به یک روند نزولی به شدت شارپ است. این روند نزولی چندین گام را طی کرده است. اما در حال حاضر به نظر می‌رسد که این مومنتوم روند صعودی و سرعت ریزش در حال کم شدن است. این موارد نشان دهنده ی این موضوع هستند که رکود بازار می‌تواند ادامه دار نباشد.

سؤالی که اینجا مطرح می‌شود این است که آیا این خاتمه یافتن رکود بازار به معنای حرکت‌های شارپ و رشدهای زیاد است؟ در ادامه به بررسی این سؤال می‌پردازیم.

آیا بیت کوین رشد زیاد و شارپ خواهد داشت؟

همان‌طور که در شکل زیر می‌بینید در محدوده‌ی 30، تقریباً 109 روز قیمت معطل شده است. حتی در این محدوده قیمت توانست کف‌هایی بالاتر و سقف‌هایی بالاتر بزند. که این اتفاق امیدهایی را برای بازگشت روند به بازار داد. اما در نهایت با یک الگوی ادامه دهنده، ما ریزش و شکست بیشتر را مشاهده کردیم.

رشد بیت کوین

محدوده ای که در 18.500 تا 20 هزار دلار داشتیم، تقریباً 150 روز طول کشیده است. یعنی عملاً تعداد روزها در مقایسه با چیزی که بالاتر گفتیم (109 روز) در حال افزایش است. این موضوع قطعاً نکته‌ی خوبی برای بازار است. این موضوع نشان دهنده ی این است که از نظر زمانی مومنتوم در حال زیاد شدن است و مومنتوم روند نزولی ما در حال ضعیف شدن است.

اگر اتفاقی که برای صرافی FTX ایجاد شد، نمی‌افتاد، عملاً ما از این سطح (جایی که در شکل مشخص شده) قطعاً حرکت به سمت بالا تا محدوده‌های 26 را می‌توانستیم انتظار داشته باشیم.

به طور کلی ریزش بزرگی که داشتیم به دلیل افزایش نرخ بهره و تورمی که در آمریکا بود اتفاق افتاد. اما در همان قیمت محدوده 20 ریسک خیلی کمتر شده بود و ما می‌توانستیم شاهد یک حرکت صعودی خوب تا محدوده‌های 26 هزار باشیم.

چشم انداز بیت کوین

با توجه به شکل زیر مجدداً این محدوده از دست رفت. اما این بار اگر به گام‌هایی که از ابتدا تا اکنون محدوده‌ها را شکسته نگاهی بی اندازیم، این گام حرکتی آخری درصد کمتری نسبت به بقیه داشته است. با وجود این که تصور می‌شد ورشکستگی صرافی FTX به‌عنوان دومین صرافی بزرگ، تأثیر منفی‌تری روی بازار بگذارد. از این رو ما انتظار داشتیم که بیت کوین محدوده‌های پایین‌تری را تجربه کند اما قیمت تا محدوده‌ی 15.300 رسید. حالا بیت کوین در حال زدن کف هایی صعودی با شیب ملایم است.

چشم انداز بیت کوین

اگر شما یک دید پرایس اکشنی داشته باشید، با دیدن این چارت با گام های شدیداً نزولی و با استراحت های طولانی و گام‌هایی که کوچک‌تر شده، متوجه خواهید شد که سرعت ریزش چارت در حال کم شدن است و عملاً بیت کوین در حال خروج از آن ریزش وحشتناک است. بنابراین بیت کوین می‌تواند وارد فاز درجا زدن و برگشت‌های ملایم به سمت بالا شود.

همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید محدوده فعلی بیت کوین تقریباً 66 روز است که زیر 18.500 درجا میزند. در این درجا زدن کف اصلی از دست نرفته است و بیشتر به سمت بالا متمایل است.

البته تعداد معاملات کم بوده که دلیل آن شروع سال میلادی جدید و کاهش معاملات بازار است.

بیت کوین بخریم یا نخریم؟

زمان خرید بیت کوین

ممکن است این روزها زیاد شنیده باشید که الآن قیمت آلت کوین ها خیلی پایین آمده و وقت سرمایه‌گذاری است. عملاً از دید من اگر بخواهیم یک گام نزولی دیگر داشته باشیم، حتی در شدید ترین حالت، می‌تواند در محدوده‌ی 13.500 باشد. من اعداد پایین‌تری را برای بیت کوین متصور نیستم. هر اصلاحی که تا این محدوده صورت بگیرد و ما روی محدوده‌های حمایتی ماژور باشیم و واگرایی‌ها و افزایش حجم معاملات را ببینیم، می‌تواند به منزله‌ی خریده‌ای پله‌ای باشد.

نکته‌ی بعدی در مورد محدوده‌ی فوق العاده مهم 18.500 است. به ایچیموکو تایم فریم روزانه در شکل زیر نگاه کنید.

تحلیل امروز بیت کوین

محدوده‌ی 18.500 یک بار با یک تاچ ریجکت شده و دوباره اصلاح کرده و به سمت پایین آمده است. حالا با یک شیب ملایم به سمت بالا در حال حرکت است. تا زمانی که این 18.500 به سمت بالا شکسته نشود، نه می‌توانیم انتظاری از افزایش دامیننس بیت کوین داشته باشیم و نه ادامه روند را به طور قطعی تشخیص دهیم. در واقع این محدوده مرز بین روند صعودی و نزولی بیت کوین است.

عملاً تا زمانی که 18.500 شکسته نشود، آن حجم معاملات بالایی که ما انتظار داریم، وارد بازار نخواهد شد.

در نتیجه فعلاً برای من هر حرکتی تا 18.500 به منزله‌ی نوسان گیری است نه به منزله‌ی هولد های بلند مدت یا ورود پله‌ای.

اگر تا 18.500 حرکتی داشته باشیم و ریجکتی به سمت پایین، محدوده‌های حمایت استاتیکی برای من به منزله‌ی ورود پله‌ای هست.

بیت کوین موقتاً می‌تواند یک حرکت به سمت بالا داشته باشد و دوباره اصلاح را خواهیم داشت. اما اصلاح‌ها از این به بعد با شروع سال 2023 برای من به منزله‌ی فرصت ورود است.

آِیا فرصت ورودها به بیت کوین بلند مدت هستند؟

خیر. فعلاً می‌توانید از قیمت‌های پایین آلت کوین ها برای نوسان گیری های کوتاه مدت و میان مدت، استفاده‌های خیلی خوبی داشته باشید.

در همین یک هفته ما شاهد حرکت‌های خیلی خوبی روی گالا بودیم. بهترین کوین در حال حاضر از دید من گالا هست. به این دلیل که حرکت‌های خیلی خوب و انفجاری روی آن داشتیم. با حرکت کردن بیت کوین می‌توانیم این اتفاق را برای سایر کوین‌های بازار هم ببینیم.

دامیننس بیت کوین

تحلیل دامیننس بیت کوین

همان‌طور که در تصویر می‌بینید دامیننس بیت کوین یک محدوده‌ی 39.5 دارد که هر بار قیمت به این محدوده 39.5 رسیده است، یک ریجکت خوب و برگشت بسیار خوب داشته است.

اگر اصلاح‌ها اتفاق بیوفتد و دامیننس به این محدوده برسد من قطعاً پله‌ای خرید خواهم کرد.

چه کوینی را برای سرمایه‌گذاری در نظر بگیریم؟

تحلیل امروز اتریوم

اگر می‌خواهید برای سرمایه‌گذاری و به‌عنوان مثال آینده فرزندانتان کوینی خریداری کنید، پیشنهاد من قطعاً اتریوم است. پایین‌های اتریوم برای من واقعاً فرصت است. اتریوم های 10 هزار دلاری تا حدود 2 تا 2 سال نیم آینده اصلاً دور از انتظار نیست. من قطعاً روی قیمت‌های پایین اتریوم سرمایه‌گذاری خواهم کرد.

قیمت همین الآن اتریوم مناسب است اما هنوز پتانسیل دیدن قیمت‌های پایین‌تر مثل 1000 را دارد. قیمت پایین‌تر از 1000 دلار در صورت ایجاد اتفاقاتی مانند صرافی FTX ممکن می‌شود.

اگر شما یک همبستگی بین چارت اتریوم و بیت کوین داشته باشید، بیت کوین 13 هزار دلاری تقریباً اتریوم 680 تا 700 دلاری است. می‌توان گفت که بهترین محدوده برای خرید پله‌ای می‌تواند این محدوده باشد. اما تا آن موقع اگر شما خرید پله‌ای داشته باشید و دیدتان تا آن زمان، دید 2-3 ساله باشد، یک سرمایه‌گذاری فوق العاده خوب است.

3/5

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید