وبلاگ

شناخت بزرگترین دارندگان بیت کوین، برای سرمایه گذاری حیاتی است. مطمئناً محرک‌های قیمتی در بازار…
بزرگترین دارندگان بیت کوین
فهرست مطالب
اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

بزرگترین دارندگان بیت کوین: چرا باید بیشترین دارندگان بیت کوین را بشناسیم؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

شناخت بزرگترین دارندگان بیت کوین، برای سرمایه گذاری حیاتی است. مطمئناً محرک‌های قیمتی در بازار وجود دارد و وضعیت بازار بسته به وضعیت چنین محرک‌هایی می‌تواند تحت تأثیر قرار گیرد. به عنوان مثال، اگر یک ماینر، بیت کوین خود را به صرافی بفرستد و آنها را بفروشد، قیمت ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. همانند مثال فروش بیت کوین توسط ماینرها، بدیهی است که اگر یک هلدر بزرگ شروع به فروش دارایی خود کند، احتمالاً قیمت کاهش می یابد. بنابراین، مهم است که رفتار برخی از بیشترین دارندگان بیت کوین را ردیابی و مشاهده کنید تا بفهمید که چه کسانی محرک‌های اصلی قیمت در بازار هستند.

معیار های تعیین بزرگترین دارندگان بیت کوین

این که دارندگان اصلی بیت کوین بازار چگونه مشخص می شود، به دو موضوع بستگی دارد که در زیر بررسی میکنیم:

1. مقدار سرمایه

خرده مالکین بیت کوین در مقایسه با موسساتی که حجم زیادی کوین در کیف های خود نگهداری می کنند، به دلیل تأثیر آن بر قیمت، نمی توانند در یک سطح تفسیر شوند.

تفاوت سرمایه داران خرد و بیشترین دارندگان بیت کوین

2- علایق مختلف

هر واحد تجاری دارای ویژگی منحصر به فردی است که می تواند در تفسیر ساختار یا حرکت بازار به سرمایه گذاران سرنخ بدهد. برای سرمایه گذاران ضروری است که بدانند این نهادهای تجاری چه هستند و نیز بدانند که باید به چه نکاتی توجه کنند. به عنوان مثال، در مورد ماینرها، مدیریت هزینه/درآمد و ذخیره اولویت خواهد بود در حالی که سرمایه‌گذار با حجم عظیمی از دارایی‌های دیجیتال بر حفظ ذخایر خود و تلاش برای انباشت دارایی‌های بیشتر تمرکز می‌کند.

تقسیم بندی بزرگترین دارندگان بیت کوین

از دیدگاه سرمایه گذاری، بزرگترین دارندگان بیت کوین در بلاک چین را می توان به سه نوع طبقه بندی کرد: صرافی ها، ماینر ها و نهنگ ها که در زیر آن ها را بررسی می‌کنیم:

صرافی (Exchange)

یکی از بیشترین دارندگان بیت کوین صرافی است. صرافی جایی است که معاملات واقعی رخ می دهد، که منعکس کننده سمت تقاضا است. قیمت نهایی بازار در نتیجه فعالیت های معاملاتی شکل می گیرد که در آن قیمت بین خریدار و فروشنده اتفاق نظر وجود دارد. معیارهای مبتنی بر موجودی صرافی مانند جریان ورود و خروج بیت کوین می تواند نشانه واضحی از فعالیت های تجاری عمده باشد که می تواند کنترل کننده ریسک برای معامله گران هوشمند باشد. ما یک صرافی را در معیارهای خود به عنوان همه دارندگان بیت کوین در صرافی از جمله کاربران (تجار) تعریف می‌کنیم.

صرافی های ارز دیجیتال یکی از مالکان اصلی بیت کوین

ماینر ها (Miners)

ماینر ها هم از بزرگترین دارندگان بیت کوین هستند. ماینر ها با استفاده از بلوک‌های ماینینگ، عرضه در بلاک چین را کنترل می‌کند. اگر استخرهای ماینینگ به هر دلیل فعالیت های استخراج خود را تعطیل کنند، شبکه نمی تواند حفظ شود. از آنجایی که استخرهای ماینینگ تا جایی که می توانند سود می برند، معمولاً یک فاصله زمانی بین استخراج و کسب درآمد وجود دارد. معامله گران با مشاهده رفتارهای آنها از طریق معیارهایی مانند جریان خروجی ماینرها می توانند سیگنال های منحصر به فردی برای کسب سود پیدا کنند. ما در معیارهای خود ماینر را به‌عنوان همه شرکت‌کنندگان در استخر استخراج از جمله استخراج‌کنندگان خانگی تعریف می‌کنیم.

ماینر های بیت کوین یکی دیگر از دارندگان اصلی بیت کوین

نهنگ ها (Whales)

نهگ ها اصلی ترین و بزرگترین دارندگان بیت کوین ذر بازار رمزارز ها هستند. نهنگ های بیت کوین با کنترل تقاضا و عرضه، در بازار اختلال و ناکارآمدی ایجاد کرده و از آن بهره برداری می کند. در تمامی بازارها، از جمله رمزارز، نهنگ ها به طور سنتی بازیگران مهمی هستند چرا که قدرت چرخش و حرکت در بازارها را دارند. استفاده از الگوهای آنها با معیارهایی که در سایت کریپتوکوانت برای آنها تعریف شده، برای جلوگیری از ریسک معاملات مفید خواهد بود. برای بهره برداری از ناکارآمدی بازار ناشی از این نهادها به عنوان یک معامله گر، باید رفتار آنها را درک کنیم. داده‌های آنچین یا درون زنجیره ای، داده‌های منحصربه‌فرد CryptoQuant است که رفتارهای این نهادها را خلاصه می‌کند. در مقایسه با داده‌های شبکه، داده‌های جریان، ریزداده های بیشتری هستند که می‌توانند فعالیت‌های دقیقی را که در بلاک چین رخ داده‌اند توضیح دهند. با درک نحوه رفتار نهادها در بلاک چین، ممکن است استراتژی های معاملاتی منحصر به فردی در برابر معامله گران عادی ایجاد کنیم.

نهنگ های بیت کوین تاثر گذارترین و بزرگترین دارندگان بیت کوین هستند

 

تحلیل حرکت بزرگترین دارندگان بیت کوین

در نهایت باید بگوییم برای اینکه در نوسانات بازار ارز دیجیتال بهترین تصمیم را بگیرید و در دام دارندگان بزرگ بیت کوین گرفتار نشوید همواره باید رفتار این افراد را تحلیل و بررسی کنید. خلاصه بگوییم اگر میخواهید از بازار نوسان بگیرید اما نمی‌خواهید بازار نوسان‌تان را بگیرد، باید نسبت به حرکت دارایی های بزرگ آگاه باشید. ما در دوره جامع ارز دیجیتال حامی آکادمی، تمام آنچه را که شما برای تبدیل شدن به یک تریدیر حرفه‌ای در بازار ارز دیجیتال نیاز دارید، به صورت عملی و با زبان ساده آموزش دهیم و در مسیر پر پیچ و خم معامله گری همراه شما باشیم.

5/5

دیدگاهتان را بنویسید