تحلیل هفتگی ویدئویی بازار ارز دیجیتال روز دوشنبه 2 خرداد 1401 توسط خانم میترا تاتاری
فهرست مطالب
اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

تحلیل هفتگی بازار ارز دیجیتال (ویدئو + متن) – سه شنبه 10 خرداد 1401

زمان مطالعه: 3 دقیقه
هفته گذشته نیز هفته‌ای نسبتا آرام و بی سر و صدا برای بازار ارز دیجیتال بود. از طرفی بسیاری از فعالان بازار کریپتو منتظر نشانه‌های یک صعود خوب برای بیت کوین و بازار هستند. در تحلیل بازار ارز دیجیتال این هفته به بررسی و تحلیل قیمت و دامیننس بیت کوین (BTC) به صورت تکنیکال که در دوره تحلیل تکنیکال آموزش داده‌ایم می‌پردازیم. همچنین شاخص دلار و دامیننس تتر را بررسی می‌کنیم و سناری صعودی بازار را با توجه به آموزش‌های موجود در دوره ارز دیجیتال بررسی می‌کنیم.

تحلیل بیت کوین

در حال حاضر بیت کوین روی عدد 31.585 قرار دارد. همان‌طور که در تصویر می‌بینید بیت کوین در محدوده‌ی فوق‌العاده مهم (منطقه‌ی بنفش رنگ در تصویر زیر) یعنی بین 31.300 تا 31.500 است. بیت کوین با یک کندل عالی این محدوده را شکسته است. نکته‌ی مهم این است که اگر بخواهیم برای شکست‌ها تأییدیه بگیریم قطعاً برای ما حجم‌ها ارزش بسیار بالایی دارند.

بررسی قیمت بیت کوین در تحلیل بازار ارز دیجیتال هفته دوم خرداد

همان‌طور که می‌بینید در روزهای قبل دو کندل منفی داریم که نسبت به روزهای قبل از خودشان حجم بالاتری داشته‌اند. خوشبختانه دیروز کندل مثبتی تقریباً هم اندازه‌ی این دو کندل منفی داشته‌ایم و تا حدی تقریباً کندل موفقی هم بوده است؛ اما برای شکست این محدوده، نیاز به حجم بیشتری داریم که زور آن از این محدوده و حجم این محدوده بیشتر باشد تا با خیال راحت بتوانیم بگوییم که محدوده شکسته شده است و هر اصلاحی را پولبک به محدوده‌ی 31.300 بدانیم.

ادامه تحلیل قیمت BTC در تحلیل بازار ارز دیجیتال 10 خرداد

دامیننس تتر

دامیننس تتر روی یک محدوده‌ی حمایتی قوی فوق‌العاده مهم است و یک کندل زیبا برای شکست این محدوده زده است و امروز یک مقداری بلاتکلیف و البته مثبت شده است. اگر close امروز زیر محدوده‌ی 5.88% بتواند بسته شود، اصلاح آن تا محدوده‌ی 5.5% حتمی است و قطعاً هر اصلاحی در روند بیت کوین‌ها یا آلت کوین‌ها فرصت خرید است.

بررسی دامیننس تتر هفته دوم خرداد

هنوز هم بازگشایی بازار آمریکا را داریم که می‌تواند جهت بازار را مشخص کند. دامیننس تتر در تایم فریم روزانه واگرایی مخفی را نشان می‌دهد اما هنوز در تایم فریم‌های دیگر می‌تواند بالاتر برود. در واقع این موقعیت برای شمایی که در این بازار کار می‌کنید فرصت ورود به یک سری از کوین‌ها است.

شاخص دلار

شاخص دلار (DXY) یک اصلاح داشته است. البته ما انتظار داشتیم این اصلاح تا محدوده‌ی 100 بیاید. (محدوده‌ی تعادلی تایم فریم روزانه). در حال حاضر شاخص دلار روی یک محدوده‌ی حمایتی قرار گرفته است و اگر بتواند کلوزی زیر 100.83 بزند، قطعاً ما اصلاح شاخص دلار را داریم و به تبع آن افزایش قیمت بیت کوین و آلت کوین‌ها را خواهیم داشت.

تحلیل وضعیت شاخص دلار در بازار ارز دیجیتال این هفته

به نظر من احتمال شکست این محدوده فعلی بیت کوین خیلی بالا رفته است و ما می‌توانیم قیمت بیت کوین را تا محدوده‌ی تعادلی 37 هم ببینیم اما فعلاً در تایم فریم‌های پایین نوسانات منفی داریم.

دامیننس بیت کوین

در تصویر زیر دامیننس بیت کوین را مشاهده می‌کنید که در حال حمله به مقاومت مهم 47 تا 47.5% است. این مقاومت خیلی سنگین است و ما یک واگرایی منفی را هم مشاهده می‌کنیم. هر چه این واگرایی عمیق‌تر شود احتمال اصلاح، بیشتر می‌شود؛ اما از آنجایی که وضعیت چارت بیت کوین هنوز خوب است، هر اصلاحی روی دامیننس بیت کوین باعث یک حرکت خوب روی آلت کوین‌ها می‌شود.

وضعیت دامیننس بیت کوین در تحلیل هفتگی بازار ارز دیجیتال هفته دوم خرداد

اگر آلت کوین‌هایی را زیر نظر دارید که حرکت نکرده‌اند و در این نوسانات تایم فریم 4 ساعته می‌توانند اصلاحات خوبی بدهند، با حد ضررهای نزدیک می‌توانید ورود داشته باشید و سودهای خوبی را از این بازار دریافت کنید.

بازهم طبق روال هفته‌های گذشته تأکید می‌کنم که محدوده‌ی 330 بیت کوین را اصلاً دست‌کم نگیرید.

3/5

دیدگاهتان را بنویسید