تحلیل هفتگی ویدئویی بازار ارز دیجیتال روز دوشنبه 2 خرداد 1401 توسط خانم میترا تاتاری
فهرست مطالب
اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

تحلیل هفتگی بازار ارز دیجیتال (ویدئو + متن) – دوشنبه 2 خردا 1401

زمان مطالعه: 4 دقیقه

 

هفته گذشته، هفته‌ای نسبتا آرام و بی سر و صدا برای بازار ارز دیجیتال بود. از طرفی بسیاری از فعالان بازار کریپتو منتظر نشانه‌های یک صعود خوب برای بیت کوین و بازار هستند. در تحلیل بازار ارز دیجیتال این هفته به بررسی قیمت بیت کوین (BTC) و بایننس کوین (BNB) به صورت تکنیکال که در دوره تحلیل تکنیکال آموزش داده‌ایم می‌پردازیم. همچنین شاخص دلار را بررسی می‌کنیم و سناری صعودی بازار را با توجه به آموزش‌های موجود در دوره ارز دیجیتال بررسی می‌کنیم.

تحلیل بیت کوین (BTC) در تحلیل هفتگی ارز دیجیتال 2 خرداد

در تصویر زیر چارت بیت کوین را بعد از ریزش‌های شدیدی که داشته مشاهده می‌کنید. چارت بیت کوین در محدوده‌ی 30 هزار یعنی بین 26.5 و 30 هزار در حال نوسان است اما بعد از مدت‌ها نشانه‌هایی از یک نوسان مثبت روی این چارت مشاهده می‌شود.

تحلیل بیت کوین در تحلیل هفتگی بازار ارز دیجیتال حامی آکادمی

 

الگویی که در این نمودار شکل گرفته است به دو صورت می‌تواند عمل کند:

  1. این الگو می‌توانست یک الگوی ادامه دهنده در مسیر نزولی باشد. (در صورتی که می‌توانست محدوده‌ی مشخص شده را به سمت پایین بشکند و ادامه‌ی روند نزولی خود را داشته باشد.)
  2. در صورتی که به سمت بالا شکسته شود می‌تواند یک Revers یا بازگشت باشد و باعث برگشت بازار شود.

همان‌طور که در تصویر مشخص است، محدوده‌ی داینامیک شکسته شده است اما شرط اصلی، شکست محدوده‌ی استاتیک یعنی 31.300 است که باید توسط کندل روزانه شکسته شود. (Close بالای 31.300 را در کندل روزانه داشته باشیم.) در صورتی که این شکست اتفاق بیفتد حرکت به سمت اولین محدوده‌ی تعادلی یعنی 33.300 در تایم فریم روزانه خواهد بود.

همه چیز بستگی به بازار امروز و بازگشایی بازار امریکا دارد و تقریباً یکی دو ساعت دیگر مشخص می‌شود که آیا بیت کوین می‌تواند محدوده‌ی استاتیک مهم خود را بشکند یا خیر.

در حال حاضر تا این لحظه بیت کوین برای شکست این محدوده حمله کرده است و می‌توانیم امیدوار باشیم که این اتفاق به صورت مینور در کوتاه مدت انجام شود.

اگر امروز بیت کوین بتواند بالای 31.300 تثبیت شود تا 33.300 شاهد صعود خواهیم بود؛ اما اگر درجا زده یا حتی کندل منفی بزند، ادامه‌ی این روند تا محدوده‌ی 28.500 و 26.500 خواهد بود.

تحلیل بایننس کوین (BNB) در تحلیل هفتگی ارز دیجیتال 2 خرداد

بایننس کوین نیز در تایم فریم روزانه‌ی خود به محدوده‌ی حیاتی، یعنی 330 دلار رسیده است. این مهم‌ترین محدوده‌ی مارکت در 1 سال و نیم گذشته است و مرز بین روند صعودی و نزولی در مارکت کریپتو بوده است. در حال حاضر بایننس کوین با 332 دلار در مرز این ناحیه قرار گرفته و کندل مثبت خوبی زده شده است.

توجه داشته باشید که واگرایی منفی در این روند صعودی مینور دیده نمی‌شود و پرایس اکشنی، احتمال شکست این مقاومت بیشتر است. اگر مقاومت 320 شکسته شود، برای ما به منزله‌ی یک نوسان مثبت در کل مارکت کریپتو است.

تحلیل هفتگی بازار ارز دیجیتال و تحلیل بایننس کوین (BNB) در تحلیل این هفته

به نظر می‌رسد امروز با بازگشایی بازار نیویورک شرایط مشخص شود. اگر بایننس کوین بتواند بالای محدوده تثبیت شود، محدوده‌ی 33.600 بیت کوین (روی تایم فریم 4 ساعته) را خواهیم دید.

توجه کنید که تمام این اتفاقات به صورت مینور خواهد بود زیرا اگر بازار بخواهد برگشت داشته باشد و روند صعودی شود، باید در چارت بیت کوین یک دوقلوی کف قوی ایجاد شده و بازار برگردد. تمام نوسانات فعلاً تا محدوده‌ی 33300 خواهد بود. بعد از این محدوده احتمالاً دوباره واگرایی‌ها مشاهده می‌شوند و یک اصلاح موقت خواهیم داشت و دوباره برگشت به سمت بالا را شاهد خواهیم بود.

بررسی سناریوی صعودی بازار ارز دیجیتال

برای صعودی شدن بازار باید چیزی شبیه تصویر زیر برای آن اتفاق بیفتد تا چارت بتواند برگردد و حرکت خود را به سوی محدوده‌های 42 و 46 آغاز کند. (سناریو با رنگ نارنجی مشخص شده است)

بررسی سناریو صعودی در تحلیل ارز دیجیتال

این بازار بیشتر برای نوسانگیرها سود ده است و به بیان ساده‌تر برای کسانی که روی تایم فریم‌های 1 و 4 ساعته محدوده‌های حمایت و مقاومت را بررسی کرده و معاملات خود را انجام می‌دهند و سیو سود می‌کنند و دوباره روی کف‌ها خرید می‌کنند. در واقع این افراد به این صورت، میانگین کم می‌کنند.

بنابراین فعلاً بازار را بلند مدت نبینیم و امروز منتظر بازار نیویورک هستیم تا ببینیم شاخص دلار چه حرکتی را انجام می‌دهد.

تحلیل شاخص دلار

همان‌طور که مشاهده می‌کنید شاخص دلار یک اصلاح دارد اما یک واگرایی پنهان هم وجود دارد که به معنای ادامه‌ی روند صعودی است و هنوز نمی‌توانیم تأییدیه ادامه‌ی ریزش را از چارت بگیریم.

تحلیل شاخص دلار

برای دیدن تحلیل‌های بیشتر از بازار ارز دیجیتال و سایر کوین‌ها به صورت روزانه صفحه رسمی اینستاگرام خانم میترا تاتاری (تحلیلگر بازارهای مالی و مدرس دوره‌های حامی آکادمی) را دنبال کنید.

3/5

دیدگاهتان را بنویسید